Microsoft’tan reel ekonomi için kriz çözümleri

Microsoft, müşteri ve iş ortaklarını 4 - 5 Kasım 2008 tarihlerinde düzenlenen Microsoft Çözüm Zirvesi'nde...

04.11.2008 - 15:55 | MediaCat

Microsoft, müşteri ve iş ortaklarını 4 – 5 Kasım 2008 tarihlerinde düzenlenen Microsoft Çözüm Zirvesi’nde bir araya getirdi. Zirvede özellikle kriz dönemlerinde şirketlere katkı sağlayan ve etkin iş süreçleriyle verimliliklerini artıran Microsoft çözümleri ve başarı öyküleri aktarıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yaşanan küresel krize değinerek, verimlilik artışı ve tasarruf sağlayan bilişim teknolojileri yatırımlarının Türkiye ekonomisi için önemine dikkat çekti.

4 Kasım 2008, İstanbul; Gelişmiş teknolojileri ve dinamik bilişim vizyonu ile kurumların tüm iş süreçleri için ihtiyaca yönelik kapsamlı çözümler sunan Microsoft, Swissotel’de düzenlediği Microsoft Çözüm Zirvesi ile bu çözümlerini müşterilerine ve iş ortaklarına tanıttı.

4 Kasım 2008 Salı günü başlayan zirvede iki gün boyunca, bilişim teknolojileri yatırımlarının özellikle kriz dönemlerinde şirketler için yarattığı katma değere değinildi. Zirvede, işletmeleri zor kararlar almaya yönelten bir dönemde teknolojik çözümlerin sağladığı maliyet tasarrufu ve verimlilik artışının kritik öneme sahip olduğu vurgulandı.

Küresel krizin etkilerinin Türkiye’de de hissedilmeye başlandığı bir dönemde, ekonominin sıcak gündemini konu alan açılış konuşması ile bilişim teknolojilerinin ekonomiye yaptığı katkıların altını çizen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan şunları söyledi:

“İşletmeler günümüz şartlarında çok daha verimli ve etkin çalışma ihtiyacı duyuyor. Ekonomik koşulların küresel olarak zorlaştığı bugünlerde bilişim teknolojilerinin ekonomi için yarattığı değer kurumlar için daha da büyük önem taşıyor. Microsoft olarak Dinamik Bilişim vizyonu içinde masaüstü uygulamalardan sanallaştırma ve iş zekasına, kurumsal kaynak yönetiminden müşteri ilişkileri yönetimi ve birleşik iletişime kadar birçok alanda çözümler sunuyoruz. Uçtan uca bilişim çözümlerimiz kurumlara önemli verimlilik artışı ve tasarruf fırsatları sunuyor.”

Zirvenin simgesinin “gemici düğümü” olduğuna dikkat çeken Arkan, “Gemici düğümümüz kuruluşlarımızın rekabette ve verimlilikte önlerine çıkan tüm engelleri onlarla birlikte çözme isteğimizi simgeliyor” dedi.

Microsoft’tan kriz dönemini atlatmak için altın öneriler

Özellikle iş zekası, sanallaştırma ve birleşik iletişim çözümleri, CRM ve ERP sayesinde elde edilen maliyet tasarrufu ve kurumsal verimliliğe vurgu yapan Çağlayan Arkan sözlerine şöyle devam etti:
“İş zekası araçları güçlü analiz yeteneği, kullanım kolaylığı ve esnek raporlama özelliği sayesinde çalışanların bilgiye erişimi ve kullanımını kolaylaştırırken fikirden uygulamaya uzanan süreç daha verimli hale geliyor.

Microsoft Hyper-V ile yeni bir boyut kazanan sanallaştırma ise bilgi İşlem departmanlarında önemli bir enerji ve yer tasarrufu sağlıyor. Türkiye’de ilk kez bankalar tarafından uygulanmaya alınan sanallaştırma teknolojisi, yönetilebilir olmasının yanısıra sağladığı maliyet avantajları sayesinde pek çok kurum tarafından tercih edilmeye başlandı.
Microsoft Birleşik İletişim Çözümleri, tüm iletişim araçlarını birbirleriyle entegre hale getirerek önerdiği yeni iletişim modelleri sayesinde seyahat, telefon ve diğer iletişim masraflarında ciddi oranlarda tasarruf sağlıyor.“

İş süreçlerinden teknoloji yönetimine

Microsoft Çözüm Zirvesi’nde bir konuşma yapan Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan da Microsoft ekosisteminin pazarda yarattığı sinerjiye dikkat çekerek “Bugün şirketlerimiz, iş süreçleriyle ilgili yaşadığı herhangi bir sorun karşısında hemen yakınlarında bir Microsoft iş ortağı bulabilecek ve gerekli desteği alabilecek durumda. Kendi alanında zengin bilgi birikimleri olan iş ortaklarımızın Microsoft deneyimi ve çözümlerimizin Türkiye genelindeki yaygınlığı müşteri tercihlerini de önemli boyutta etkiliyor” dedi.

Çözüm Zirvesi’nde konuşmacılar ağırlıkla iş süreçleri temelinde Microsoft çözümlerine odaklanırken, Microsoft teknolojileri tüm ayrıntılarıyla tartışıldı. Finans, Tedarik Zinciri, Performans ve Müşteri Yönetimi ile Microsoft Veri Platformu, Sanallaştırma ve Birleşik İletişim Çözümleri’nin ele alındığı zirvede, Microsoft iş ortakları ve müşterilerinin gerçekleştirmiş olduğu başarılı çözümlere de yer verildi.

Ağaoğlu İnşaat, Garanti Emeklilik, Karınca Lojistik, Yapı Kredi Bankası, Digiturk ve İSKİ yöneticileri Microsoft teknolojilerinin kendi kurumlarına sağladığı avantajları ile yarattığı katma değeri, İş Ortakları ve Başarı Hikayeleri Panelleri’nde anlattı.

Microsoft iş ortakları Axis, ETG, HP, Intel, NetAPP, Probil ve Veripark’ın sponsor olarak katkılarıyla gerçekleşen ve bilişim teknolojilerinin kriz ortamında yarattığı fırsatları iş dünyasından canlı örneklerle sunan Microsoft Çözüm Zirvesi katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.