Effie için düğmeye basıldı

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği Effie Reklam Etkinliği...

04.11.2008 - 16:00 | MediaCat

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Effie Reklam Etkinliği Yarışması’nın hazırlıkları başlıyor.

American Marketing Association’ın (AMA) bilgi birikimiyle düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 2005 yılından beri, her iki yılda bir düzenleniyor. Mart 2009’da üçüncüsünün yapılacağı ve önemli bir hazırlık süreci gerektiren yarışmanın son başvuru tarihi ise 2 Şubat 2009.

18 farklı kategoriden ve özel ödüllerden oluşan Effie’de; 1/3 oranında yaratıcılık 2/3 oranında etkinlik ödüllendiriliyor. Yarışmaya katılan çalışmalardan; ajans ve reklamverenin ortak katkısıyla geliştirilmiş olması, markanın değerini artırması ve ticari performansını pekiştirmiş olması bekleniyor. Kampanyanın, pazarlama açısından aşmayı hedeflediği zorluğu ve sonuçlarını somut bir şekilde kanıtlaması gerekiyor. Sadece yüksek bütçeli değil, orta ve küçük bütçeli kampanyalardan da katılımın beklendiği Effie’ye başvurmak için, tek bir mecrada yayınlanmış olmak yeterli.

Effie jürisi çalışmaları iki aşamada değerlendirecek; İlk turda kampanyanın hedefine ulaşıp ulaşmadığı ölçülürken, ikinci aşamada hedefe ulaşmak için nelerin yapıldığına, çalışmalarda yaratıcılık olup olmadığı gibi detaylara bakılacak.

Başvuru dosyalarının son derece önemli olduğu Effie’ye katılacak ajans ve reklamveren temsilcileri için 26 Kasım 2008’de 1 günlük eğitim programı düzenlenecek. Eğitimi ise; şirket ve marka pazarlama stratejilerinde uzmanlaşan Dr. Jörg Goll verecek. Katılacak yarışmacılara yarışma dosyasının hazırlanması konusuyla ilgili eğitimin yanı sıra ödül kazanmış vaka çalışmaları da paylaşılacak. Almanya’dan gelecek olan ve şu anda bir danışmanlık şirketi sahibi olan Goll; pazar gelişiminin etkinliği ve verimliliği konusunda Avrupa ve uluslararası pazarlarında birçok deneyim sahibi ve Almanya Effie’ye danışmanlık veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.