MediaCat

Microsoft 1900 kişiyi işten çıkaracak

İşten çıkarmalar Microsoft’un oyun birimlerinde gerçekleşecek.

Yeni yıla geniş çaplı işten çıkarmalarla başlayan teknoloji şirketlerine Microsoft da katıldı. Teknoloji devi, Activision Blizzard ve Xbox birimlerinden bin 900 çalışanı işten çıkaracak.

68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satınalmasının üç ay sonrasında alınan karar, Microsoft’un oyun ekiplerindeki toplam 22 bin çalışanının yaklaşık yüzde 9’unun işten çıkarılacağı anlamına geliyor.

Blizzard Başkanı Mike Ybarra da X hesabından yaptığı duygusal paylaşımıyla görevinden ayrılacağını duyurdu. Daha önce Microsoft’ta 20 yıl geçiren Ybarra, işten çıkarmalardan etkilenen herkese emekleri için teşekkürlerini sundu.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, karara dair paylaştığı şirket içi bilgilendirmede işten çıkarmaların, satınalma sonrasına dair sürdürülebilir maliyet yapısına sahip icra planları kapsamında olduğunu ifade etti. Spencer, karardan etkilenenlere kıdem tazminatları dahil tam destek sağlayacaklarını da belirtti.

Amazon bünyesindeki Twitch geçtiğimiz haftalarda 500 çalışanla yollarını ayıracağını duyurmuş, 1000’i aşkın çalışanının işine son veren Google işten çıkarmaların devam edebileceği açıklamıştı. E-ticaret şirketi eBay 1000 çalışanın işine son verme kararı alırken, League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games de 530 çalışanıyla yollarını ayırmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.