Michael Phelps’in son rakibi köpekbalığı

Zafer iki saniyeyle geldi.

24.07.2017 - 11:40 | Sencer Uçar

Michael Phelps'in son rakibi köpekbalığı

Discovery Channel tarafından her yıl düzenlenen ve bir haftalık sürenin köpekbalıklarına ayrıldığı Shark Week kapsamında ilginç bir karşılaşma gerçekleştirildi: Bir süre önce yüzmeyi bıraktığını açıklayan ve reklam filmlerinde boy göstermeye başlayan ABD’li rekortmen yüzücü Michael Phelps bu kez bir beyaz köpekbalığına meydan okudu.

Köpekbalığı ile daha “eşit” şartlarda yarışabilmesi için özel ekipmanlar ile donatılan Phelps, asıl yarış için ısınma amacı ile önce iki farklı köpekbalığı ile 50 metrelik denemeler gerçekleştirdi. Resif köpekbalığını geçmeyi başaran Phelps, ilk yarışta ikinci sırada yer aldı.

Asıl yarışta ise Phelps köpekbalığının kendisiyle değil, simülasyonuyla yarıştı. Yarışın sonunda ise gülen taraf iki saniye farkla beyaz köpekbalığı “Great White” oldu.

Phelps ile köpekbalığı arasındaki yarışın bir rövanşı olur mu bilinmez. Fakat her yıl insanlar tarafından yüz milyon köpekbalığının öldürüldüğü günümüzde Phelps’in bu konuda farkındalık yaratan bir işe imza attığı kesin.

Kaynak: Vox

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.