Eski dostlar yeniden bir arada

Taco Bell'den iki dostu buluşturan reklam filmi.

24.07.2017 - 11:39 | Arzu Nilay Kocasu

Eski dostlar yeniden bir arada

Hedef kitlenin kalbine dokunan reklam kampanyaları, nam-ı diğer “sadvertising“, büyüklü küçüklü pek çok markanın son dönemde sıkça tercih ettiği iletişim stratejilerinden biri. Pek çoklarını etkisi altına alan hüzünlü reklamlar kitlelerin gözlerini yaşlarla dolduradursun, sadvertising’in yarattığı puslu atmosferden etkilenmeyenler de var.

Quesadilla ve burritoyu buluşturan ürünü Quesarito için bir reklam filmi çekmeye karar veren Taco Bell de bu atmosferden etkilenmeyenlerden. İki farklı ürünün birleşmesinden hareketle “buluşma” temalı bir film çekmeye karar veren marka, daha önce milyonlarca kez kullanılmış bu konuyu biraz kinayeli bir dille ele almaya karar vermiş.

İki yakın arkadaşın uzun -tam olarak söylemek gerekirse altı günlük- bir aradan sonra Taco Bell‘de buluşmalarını anlatan reklam filminde ayrı düşen dostların biri quesadilla diğeriyse burritoyu temsil ediyor.

Sadvertising’e duydukları küçümsemenin kendilerini bu türle alay edebilecekleri bir reklam filmi çekmeye ittiğini söyleyen Grip Limited ECD’si Trevor Gourley, nihayetinde, reklamcılıkta epey yaygınlaşan acıklı senaryo furyasıyla dalga geçme konusunda işin hakkını veren bir videoyla hedef kitlelerinin karşısına çıktıklarını söylüyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Taco Bell Kanada
  • Reklam Ajansı: Grip Limited
  • Yapımevi: Grip Sound & Picture
  • Yönetmen: Jesse Hunt
  • Görüntü Yönetmeni: Christopher Lew
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.