MediaCat

Meta ve Game Factory’den mobil oyun stüdyolarına özel program

İleri düzey mobil oyun stüdyoları için tasarlanan premium program Meta Game On için son başvuru tarihi 5 Ocak 2024.

Meta ve Game Factory, Türk mobil oyun geliştirme endüstrisinin sahip olduğu potansiyeli daha da artırmak ve oyun stüdyolarını küresel perspektifle desteklemek hedefiyle Meta Game On programını başlatıyor.

İleri düzey mobil oyun stüdyoları için tasarlanan premium program Meta Game On, odağına oyun büyümesini alarak katılımcılara Meta’nın dünya çapındaki geniş kaynaklarına erişim olanağı sağlayacak. Meta Game On katılımcıları Meta’dan gelen özel mentorluk ve avantajlarla birlikte oyun büyüme konusundaki oturumlarla bir araya gelecek. Program, oyunlarını hızlı bir şekilde büyütmek isteyen ve yeni pazarlara açılmayı hedefleyen ileri düzeydeki oyun stüdyolarını hedefleyerek sektöre yeni bir soluk getirecek.

Meta Game On programı katılımcılara stratejik büyüme konseptlerini öğretmesinin yanı sıra etkili medya planlamasına da odaklanacak. Katılımcılar oyunlarını daha geniş kitlelere ulaştırma ve büyüme potansiyelini artırma konusunda becerilerini geliştirme şansına sahip olacak.

Program partnerlikler ve sektördeki önde gelen firmaların destekleriyle güçlenecek. Deloitte, danışmanlık ve eğitimlerle katılımcılara yönlendirme sağlarken, programın parçası olarak yer alan başarılı girişimciler, Ludus Ventures, Boğaziçi Ventures gibi VC’ler ve yatırımcılar kişisel deneyimlerini paylaşarak değerli network fırsatları yakalayacak. Appmagic, Appnava, Balancy, Potensus gibi sektör liderleri de ürün kredileri, indirimler ve özel desteklerle katılımcılara teknik ve operasyonel avantajlar sunacak. GamesUp ve YTÜ Teknopark gibi önemli oyun geliştirme programları ve üniversiteler de programı destekleyerek katılımcılara benzersiz fırsatlar sunacaklar. Bu işbirlikleri Meta Game On katılımcılarına endüstri liderlerinden doğrudan destek alma ve geniş bir uzmanlık ağına erişim imkânı tanıyacak.

Meta Game On programı sadece oyun geliştirme değil, aynı zamanda genel şirket yönetimi ve değerlendirme konularını da kapsayacak. Katılımcılar, program sayesinde oyun sektörü dışındaki başarı prensiplerini öğrenecek, şirketlerini daha etkili bir şekilde yönetme ve değerlendirme fırsatı bulacaklar.

Meta Game On’un sağlayacağı avantajlar

Meta Game On programıyla, Meta ile birlikte reklam stratejileri, kullanıcı edinimi optimizasyonu, reklam harcamalarını etkili bir şekilde yönetme ve gelir kazanımı süreçlerinde uzmanlaşma fırsatı sunulacak. Katılımcılar program süresince Meta’nın uzman ekibiyle ofis saatlerinde birebir buluşma ve sorularını iletebilme avantajına sahip olacak. Oyun büyümesi ve ölçeklenmesiyle ilgili özel oturumlarla bilgi ve deneyim kazanacak olan katılımcılara, Meta ve Game Factory’nin mentor ağında bulunan deneyimli uzmanlarından alacakları özel mentorlukla oyunlarını ve işlerini daha hızlı geliştirme fırsatı ve program ortakları, diğer stüdyolar, potansiyel yatırımcılar, servis sağlayıcılar ve endüstri liderleriyle bağlantı kurma ve işbirliği fırsatları da sunulacak. Meta Game On ile sunulacak bir diğer avantaj ise Game Factory kredi paketlerinin yanı sıra Meta’dan 25 bin dolara varan reklam kredileri ve program partnerlerinin sağladığı diğer ayrıcalıklar ve ürün kredilerine ulaşım.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Game Factory (@gamefactoryhub)’in paylaştığı bir gönderi

Game Factory Kurucusu Murat Kahraman, programa dair, “Türkiye oyun sektörünün avantajları kadar yaşadığı zorlukları da çok iyi biliyoruz ve Game Factory olarak stüdyolarımıza en doğru destekleri ulaştırmaya çalışıyoruz. Meta, sektörümüzün en önemli ve vazgeçilmez yapı taşlarından birini oluşturuyor. Meta ile birlikte tasarladığımız ve hayata geçirdiğimiz bu program, sektörde self-publishing’in daha da öne çıktığı bu dönemde çok önemli bir ihtiyacı çözmeyi planlıyor: oyunlarımızı doğru şekilde büyüme. Bu programla amacımız, şu an büyüme aşamasında olan oyunlarımızın önümüzdeki dönemin yıldızları olma süreçlerini hızlandırmak” değerlendirmesinde bulundu.

Meta Türkiye Mobil Uygulamalar ve Oyun Grup Direktörü Gül Yüksel Akkaya ise, “Meta’nın oyun endüstrisiyle olan ilişkisi derin bir işbirliği ve muazzam bir büyümenin hikâyesini gözler önüne seriyor. Son yıllarda küresel çapta görülen zorluklara rağmen bu endüstri esneklik ve uyum konusunda kendini kanıtlamaya devam etti. Meta Game On aracılığıyla, mobil oyun şirketlerini büyüme yolculuklarında desteklemekten ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak üzere Meta’nın ve iş ortaklarımızın kapsamlı kaynaklarına erişim sağlamaktan heyecan duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Son başvuru tarihi 5 Ocak 2024

Meta Game On programı Ocak ayında başlayacak ve 3,5 ay devam edecek. Programa başvurular 5 Ocak 2024’e kadar devam edecek. Meta Game On’a metagameon.gamefactory.gs adresinden başvuru yapılabilir.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.