MediaCat

Papara espor kulübü satın aldı

Papara, 2020’den beri sponsoru olduğu SuperMassive espor kulübünü satın aldığını açıkladı.

2020’den bu yana espor alanında destek ve sponsorluk faaliyetlerini sürdüren Papara, üç yıldır sponsoru olduğu espor kulübü SuperMassive’i satın aldı. Papara yaptığı açıklamada bu yatırımı “Türkiye’de kurumsal düzeyde yapılmış ilk espor satınalması” olarak niteledi.

SuperMassive’in Bora Koçyiğit yönetiminde Papara çatısı altında faaliyet göstereceği yeni dönemiyle ilgili olarak Papara CEO’su Emre Kenci, “Espor bir endüstri. Gençlere umut veren, bir kariyer imkânı sağlayan bir spor dalı. Biz bu alanın çok büyüyeceğine inanıyoruz ve büyümesi için gerek tesis gerek altyapı anlamında pek çok yatırım planlıyoruz. Espor alanında kurumsal yatırımların dünyada birçok örneği var ama bunu Türkiye’de ilk kez, Türkiye’nin espordaki ‘rüya takımı’ olma vizyonuyla kurulmuş SuperMassive satın almasıyla Papara yaptı. Bu yatırımları artırarak sürdüreceğiz ve çok iyi dönüşler alacağımızdan da eminim” dedi.

Yeni döneminde Papara SuperMassive’in CEO koltuğunda oturacak olan Koçyiğit ise önümüzdeki dönemi şu sözlerle anlattı: “Türkiye’de ve uluslararası ölçekte çok güçlü bir büyüme potansiyeli olan espor sektöründe yapılan bu büyük kurumsal yatırım, bu alana yatırım yapmak isteyen diğer markalar için bir öncü niteliği taşıyacak. Yeni haliyle Ocak 2024 itibarıyla açılacak olan ve Avrupa’nın en büyük espor merkezi unvanını taşıyan Gamer Hub’da yapılacak etkinliklerle, espor kültürü geliştirilecek ve Türkiye çapında yayılması sağlanacak.”

Koçyiğit yeni döneme ilişkin planlamalarının ilkini oluşturan “Papara SuperMassive GamerHub”a dair detaylar da paylaştı. Satınalmayla oluşan yeni markanın merkezi olarak konumlanacak ve Ataşehir’deki bir espor merkezi dönüştürülerek hayata geçirilecek olan Papara SuperMassive Gamer Hub, kulübün oyun evi, espor severlerin buluşma noktası ve bir etkinlik mekânı olarak Ocak 2024’te faaliyetlerine başlayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.