MediaCat

Meta platformlarında NFT desteğini sonlandırıyor

Instagram ve Facebook’ta NFT desteği “şimdilik” rafa kalktı.

Meta platformlarında NFT desteğini sonlandırıyor

Meta’nın ticaret ve fintekten sorumlu başkanı Stephane Kasriel, Facebook ve Instagram’da NFT desteğinin sonlanacağını duyurdu.

Twitter’da paylaştığı açıklamasında şirket olarak önceliklerini gözden geçirdiklerini söyleyen Kasriel, içerik üreticilerini, insanları ve işletmeleri desteklemenin diğer yollarına odaklanabilmek adına NFT’leri şimdilik sonlandırdıklarını ifade etti.

TechCrunch’a konuşan bir Meta sözcüsü de yatırımlarını NFT’lerden Meta Pay gibi ürünlere ve içerik üreticilerinin platformlardan doğrudan gelir elde etmesini sağlayan hediye adlı bahşiş özelliği gibi özelliklere kaydırıldığını söyledi. Şirket aynı zamanda içerik üreticilerinin Reels reklam gelirlerinden pay almasına yönelik denemeler de yürütüyor.

Şirketin TechCrunch ile paylaştığı açıklamada kriptonun yakından izlenmesine devam edeceği de ifade edildi.

Meta’nın NFT hazırlığı bir yıl kadar önce başlamış, CEO Mark Zuckerberg SXSW 2022’de NFT’lerin ve sanal modanın faydalarını ele almıştı. Instagram’da NFT denemeleri geçtiğimiz yıl mayıs ayında başlamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.