MediaCat

Mesafeler önemlidir

Nissan’dan Finlandiya’da kişisel alan meselesinden ilham alan bir kampanya.

Mesafeler önemlidir

Daha önce ayaküstü sohbetlerden pek hoşlanmadıklarını Burger King’in arabaya servisi sessize alan kampanyasıyla aktardığımız Finlerin bir diğer özelliği ise kişisel alan meselesini fazla ciddiye almaları. Finlerin bu özelliğinin bir göstergesi de, zaman zaman sosyal medyada da ilgi çektiği üzere, otobüs duraklarında birbirlerine mümkün olduğunca uzak durmaları.

Ülkede en çok otomobil satan markalar arasında yer alan Nissan da güvenli sürüş sağlayan otomatik mesafe kontrolü özelliğini öne çıkarmak için ilanlarına Finlerin otobüs durağı hallerini taşıyor. TBWA\Helsinki imzalı ilanlarda otobüs durağından manzaraların altında, “Otomatik mesafe kontrolü. Finler tarafından onaylı” ifadesi yer alıyor.

TBWA\Helsinki Kreatif Direktörü Erno Reinikainen, otobüs durağında bekleyenlerin Nissan’ın güvenlik özelliğinin gösterilmesi için harika bir örnek olduğunu zira her ikisinin de mesafeyi otomatik kontrol ettiğini söylüyor.

Nissan’ın ülkede en çok otomobil satan markalardan biri olduğunu ve bu konumlarını yerel içgörülerle hazırlanan kampanyalarla daha da iyileştirmek istediklerini söyleyen Nissan Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü Veera Salo ise kitlelerine göndermede bulunan bir kampanyayı hayata geçirmekten gurur duyduklarını belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.