Fortnite ve Kızılhaç’tan hayat kurtaran işbirliği

Kızılhaç, gönüllülerinin faaliyetlerini Fortnite'ın yeni oyun modu Liferun ile anlatıyor.

22.01.2020 - 12:11 | Sencer Uçar

Fortnite ve Kızılhaç'tan hayat kurtaran işbirliği

Gönüllülerinin nasıl çalıştığını daha geniş kitlelere anlatma niyetindeki Uluslararası Kızılhaç Komitesi, 100 milyonu aşkın oyuncuyu bir araya getiren hayatta kalma oyunu Fortnite ile işbirliğine imza attı.

Öldürme mantığına dayanan ve hayatta kalan son oyuncunun kazandığı Fortnite’a Liferun adlı yeni bir oyun mod eklendi. Oyunun öldürme üzerine kurulu mantığını tersine çeviren Liferun’da oyuncular, Kızılhaç gönüllülerinin gerçek hayatta üstlendikleri sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyor. Liferun modunda oyunculardan savaştan etkilenen bölgelerde siviller için ev ya da okul inşa etmeleri, mayın temizlemeleri, sivillere gıda ve tıbbi yardım ulaştırmaları bekleniyor.

Kızılhaç İsviçre ve Tayland çalışanları danışmanlığında geliştirilen Liferun modunun tanıtımı ise Fortnite oyuncuları Dr. Lupo, Lachlan ve One Shot Gurl tarafından Twitch’te gerçekleştirildi. Liferun’ın tanıtım videosu ise şöyle:

Kaynak: Vice, Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.