MediaCat

Mercedes’ten 9 milyon dolarlık kaplumbağa-tavşan hikâyesi

Marka Super Bowl reklamını Ellen Show’da tanıttı.

Mercedes’ten 9 milyon dolarlık kaplumbağa-tavşan hikâyesi

Mercedes-Benz, ABD Ulusal Futbol Ligi final karşılaşması Super Bowl esnasında yayınlanacak reklam filminin prömiyerini dünkü The Ellen DeGeneres Show‘da yaptı.

New Yorklu Merkley + Partners ajansı tarafından hazırlanan 60 saniyelik film meşhur Kaplumbağa ile Tavşan fablına yeni bir soluk getiriyor. Kaplumbağa, görgüsüzlük yapan tavşana bu sefer dersini Mercedes AMG GT ile veriyor.

Adweek’e konuşan Merkley CEO’su Alex Gellert, Super Bowl izleyicilerinde reklamların eğlenceli olmasına yönelik bir beklenti olduğunu belirtiyor ve ekliyor; “En az satın alma mesajı verdikleri kadar eğlenceli olmaları bekleniyor, belki daha bile fazla”. Öte yandan bu yıl Super Bowl’u yayınlayacak olan NBC reklamverenlerden 30 saniyelik bir spot için 4,4-4,5 milyon dolar istiyor.

Mercedes, dünkü yayında DeGeneres’in izleyicilerinden ikisini stüdyoda tavşan ve kaplumbağa kostümleri içerisindeki yarıştırarak filmi bir de program içi uygulamayla destekledi.

Ruhları ucuza kapatmayı hedefleyen kurnaz şeytanı canlandıran Willem Dafoe’nun yanı sıra Kate Upton ve Usher’ı konuk eden reklamıyla Mercedes, geçtiğimiz yıl Super Bowl’un en çok konuşulan markalarından birisi olmuştu.

Kaynak: AdWeek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.