Twitter grup mesajlaşma ve video özelliğini duyurdu

Sosyal ağ, Facebook ile arasındaki farkı kapatma yolunda önemli bir adım atıyor.

27.01.2015 - 16:31 | Ali Kuru

Twitter grup mesajlaşma ve video özelliğini duyurdu

Twitter daha önce ipuçlarını verdiği grup içi mesajlaşma özelliğini bugün kullanıma açtı. Yeni özellikle birlikte Twitter kullanıcıları artık sadece bire-bir doğrudan mesajlar göndermekle sınırlı kalmayacak, kapalı gruplar oluşturarak “sohbet odası” mantığı ile de toplu mesajlar gönderebilecek.

Yeni özellikte sohbet grubuna dahil olacak kullanıcıların birbirlerini takip etmeleri gerekmiyor. Grubun yaratıcısı tarafından davet edilen kullanıcılar katılmaları yönünde bir çağrı ile durumdan haberdar ediliyor.

Kullanıcılar artık videolarını doğrudan Twitter’a yükleyebiliyor

Twitter grup mesajlaşma ve video özelliğini duyurduGrup mesajlaşma özelliğinin ardından Twitter’ın bugün duyurduğu bir başka özellik ise video platformunun tüm kullanıcılara açılmış olması. Artık kullanıcılar iOS ve Android cihazları üzerinden Twitter uygulaması aracılığı ile video kaydedebilecek, düzenleyebilecek ve YouTube ya da Vimeo gibi aracı bir platforma ihtiyaç olmadan doğrudan Twitter üzerinde paylaşabilecek.

Platform şu an için 30 saniyelik videolara izin veriyor. iOS kullanıcıları ayrıca halihazırda kaydettikleri videoları da doğrudan kullanabiliyor. Venturebeat’in haberinde bu özelliğin yakın zamanda Android cihazlar için de aktifleştirileceği ifade ediliyor.

Kaynak: Venturebeat

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.