MediaCat

Menü öyle söylemese de

Burgerin yanına en çok kendisinin yakıştığı iddiasındaki Pepsi’den yaratıcı kanıtlar.

Menü öyle söylemese de

Burger King, McDonald’s ve Wendy’s de dahil olmak üzere, ABD’de ilk 10’da yer alan burger zincirlerinden 9’u Coca-Cola’yı tercih ediyor. Pepsi ise fast-food markalarının mevcut tercihlerinin aksine, burgerin yanına en çok yakışanın aslında kendisi olduğu iddiasını yeni ilanlarıyla pekiştiriyor.

Bu ay itibarıyla hedef kitlesinin huzuruna #BetterWithPepsi kampanyasıyla çıkan markanın Dünya Hamburger Günü vesilesiyle paylaştığı ilanlarda Pepsi logosu, üç büyük fast-food markasının ambalajlarında, bir origami ustasının dokunuşlarıyla “tesadüfen” beliriveriyor.

Kampanya internetin yanı sıra açıkhava ve basında da yer alacak. Marka, ABD’de Dünya Hamburger Günü’nde Pepsi ile birlikte herhangi bir fast-food zincirinden burger alanların burger masraflarını da karşılayacak.

Pepsi Pazarlama Başkan Yardımcısı Todd Kaplan’ın söylediğine göre, markanın yeni hamlesi, ülkede restoranların yeniden müşteri ağırlamaya başlamasının ardından geldi. Zira pandemi döneminin büyük kısmında eve sipariş verenler içeceklerini evden karşılamayı tercih edebiliyor ve evde tüketime bağlı olarak da içecek özelinde seçenekler artıyordu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.