Medya Somali’den yükselen çağrıya tercüman oldu

Son 60 yılın en ağır kuraklığının vurduğu Afrika’nın doğusunda, 11 milyondan fazla insanın susuzluk, hastalık ve açlık ile mücadelesine destek olmak için yapılan acil yardım çağırılarına, ülkemiz medyası tam destek verdi.

16.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Son 60 yılın en ağır kuraklığının vurduğu Afrika’nın doğusunda, 11 milyondan fazla insanın susuzluk, hastalık ve açlık ile mücadelesine destek olmak için yapılan acil yardım çağırılarına, ülkemiz medyası tam destek verdi. Afrika’daki kuraklık sonrası yaşanan göç sırasında ortaya çıkan insanlık dramına karşı herkesi yardıma çağıran Türk Medyası, yaptığı haber ve yardım kampanyalarıyla, medyanın gerçek gücünü tüm insanlara gösterdi. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, Temmuz ayında Afrika’dan yaşanan insanlık dramı, medya haberlerinde 45 gün içinde tam 6 bin 781 kez konu edildiği tespit edildi.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile dergiyi kapsayan araştırma da Somali, Kenya, Etyopya ve Cibuti’de baş gösteren kuraklık sonucu yaşanan göçün doğurduğu insanlık dramının, yazılı basında 1,5 aylık sürede toplam 4 bin 756 defa haber olduğu görüldü. Gazete ve dergilerde yer alan köşe yazarları ise bu konuyu sütunlarına toplam 387 kez taşıdılar.

‘İnsanlık Dramı’ TV’de 2 binden fazla haber oldu

Medya Takip Ajansı Interpress’in elliyi aşkın kanalın haber bültenlerinde yaptığı ‘İnsanlık Dramı’ haber taramasında, görsel medyadaki haber bültenlerinde ise, Temmuz ayı başından bu yana, toplam 2 bin 25 adet haberin yayınlandığı belirlendi. Kanalların yayınladığı özel sohbet programlarına da konu olan Somali’deki insanlık dramı hakkında, konukların da yer aldığı 72 program yayınlandığı saptandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.