2021: Sağlık Yılı

MediaCat Şubat sayısıyla raflarda yerini aldı.

03.02.2021 - 15:36 | MediaCat

2021’e dair tüm temennilerimiz sağlığa çıkıyor. Endişe ve kaygılarımızdan sıyrılmayı arzularken, kendimize bakmaya çalışıyoruz. Duygu durumumuzun başrol oyuncusu “yoksunluk”.

2021, sağlık ekosisteminin yeni oyuncuları, bedensel ve ruhsal sağlığa yönelik her şey, dijital sağlık ve sağlık iletişimcilere biçilen yeni rollerle “Sağlık Yılı” etiketini hak ediyor. MediaCat’in Şubat kapağına taşıdığımız “Sağlık Yılı” ile; pandemi öncesi ve sonrası sağlıklı ve iyi yaşam algı ve pratiklerimizi, ihtiyaç listemizi, kapımızdaki sağlık teknolojilerini ve sağlık iletişiminin yeni rollerini tartışıyoruz.

Diğer konu başlıklarından bazıları şöyle:

“U tipi dönülürse ne âlâ”

İkinci çeyrek itibarıyla toparlanma, yazın normalleşme beklentisinin fazlaca iyimser olduğu görüşünde Barış Soydan. Türkiye’yi ufak ufak da olsa bir büyüme yılı beklediğini ifade eden deneyimli gazeteci, V tipi dönüşlerin ise gerçekçi olmadığını düşünüyor. Sohbetin tamamı Şubat sayısında.

Neden Önemli: Geleceğin şehirleri

Geleceğin şehirleri tartışmasında bir pandemi gerçeği var. Bundan 1 yıl önce “geleceğin şehri” kavramını “akıllı şehir” ile özdeşleştirirken, şimdi “uyarlanabilir kent, çok merkezli kent, 15 dakika kenti” gibi kavramlar var odağımızda. “Neden Önemli” diyerek cevap aradığımız geleceğin kent modelini, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü’nden Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Osman Balaban ve İnnova Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Emre Özdal çiziyor.

Usta İşi: Özen Yula

“Kendisine ne sorarsam sorayım, anlamlı ve yol gösteren cevap vereceğini bildiğim için sorularımı hazırlarken hayli titiz düşünmek için gayret gösterdim” diyor Dilan Bozyel. Kendisinin Usta İşi’ndeki yeni konuğu, Sanatçı ve Yazar Özen Yula.

Rekaberlik kültürü

Bazen küçük maliyetlerle büyük inovasyonlara imza atmak ya da belirli bir alanda değer yaratmak için elinizdeki en mantıklı seçenek ezeli rakibinizle işbirliği yapmak olabilir. İşin “nasıl”ına, etkinliğini ispatlamış örneklerle baktık.

Kapsayıcı kozmetik

Kozmetik endüstrisi global markaların kişisel bakım ve makyaj ürünlerini cinsiyetsizleştirmeye yönelik cesur adımlarıyla, kapsayıcı bir dönüşümün eşiğinde. “Türkiye bu dönüşüme ne kadar hazır?” sorusunun yanıtını ise FikriMühim’le birlikte irdeledik.

K-Pop kuşatması

Güney Kore’nin popüler kültür ihracatının ardındaki hikâye kadar, ulaştığı büyüklük de akıllara durgunluk veriyor. Kore kültürü, dizi ve sinemanın ardından dünyayı etkisi altına alan K-Pop dalgasıyla müzik endüstrisinin sınırlarını zorluyor.

Doğru içgörü, farklı anlatım

2020 gibi zorlu bir yıldan “Yılın En Etkili Ajansı” unvanıyla çıkmayı başaran Happy People Project, yeni yıla da ses getiren bir işle girdi. Ajans başkanı Yaşar Akbaş’la, Kemal Sunal’ı deepfake teknolojisiyle hayata döndürdükleri Ziraat Bankası 157’nci yıl reklam filmini ve sektörün değişen dinamiklerini konuştuk.

Temiz enerjinin kıyısında

Enerjide gelecek senaryolarına baktığımızda göze çarpan ortak noktayı yenilenebilir enerji kaynaklarında yaşanacak artış oluşturuyor. Covid-19 etkisiyle petrol fiyatlarında gerçekleşen dramatik düşüş ise enerji sektörünü bu dönüşüme bir adım daha yaklaştırmış durumda.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.