MediaCat’ten 2018’e merhaba!

MediaCat Almanak 2018 sayısı raflarda yerini aldı.

02.01.2018 - 16:47 | MediaCat

MediaCat'ten 2018'e merhaba!

MediaCat’in bir önceki yıla dair en zengin içeriği sunduğu almanak sayısı okurlarla buluştu. “Yılın Reklam Yıldızı” Penti işbirliğiyle Aslı Enver olurken, yılın “en”leri, The Cat Report, Ad*Watch, Dream Team 2017 ve birbirinden değerli seçkiler Ocak sayısıyla karşılayacak sizleri.

MediaCat'ten 2018'e merhaba!

Yılın Reklam Yıldızı: Aslı Enver

Sadelik. Karmaşanın içindeki ruhu yakalamak. Koca bir yılı defalarca, sadeliğe erişmenin ve bu temasın türlü alanlarda ne denli değerli olduğunun, netliğin, abartıdan uzaklığın ve tüm fazlalıkları yok etmenin anlamını konuştuk.

Bu kez ise sadeliğin kendisini değil; ona ulaşmanın zorluğunu ve sihrini, ters köşe bir şekilde “şatafat”la anlatmak istedik. Çünkü Yılın Reklam Yıldızı koltuğunda oturan Aslı Enver de tıpkı, tüm bu şatafatın –ve karmaşanın– içinden sadeliğiyle sıyrılmayı biliyor.

The Cat Report: 2017’nin en yaratıcı ajansları

Bu yıl 10’uncu kez yayınlanan The Cat Report; Felis, Kristal Elma, Effie ve Cannes Lions’ın yıllık muhasebesine dayanan sonuçlarıyla karşınızda. Yılın Yaratıcı Ajansı, Yılın Yeni Nesil Ajansı, Yılın Medya Ajansları, Yılın PR Ajansları, Yılın En Etkili Ajansı, Yılın Bağımsız Ajansı, Yılın Doğrudan Pazarlama Ajansı, Yılın Sağlık İletişimi Ajansı ve Yılın Çıkış Yapan Ajansı MediaCat’te!

Dream Team 2017

MediaCat'ten 2018'e merhaba!

Yılın en dikkat çeken işlerinin sahiplerinden oluşan Dream Team 2017, bir kez daha MediaCat yazı işlerinin değerlendirmesi sonucu ortaya çıktı. Alanlarında uzman sekiz değerli ismin yer aldığı Dream Team 2017’nin hikâyesi Ocak sayısında.

Ad*Watch 2017

MediaCat ve Ipsos işbirliğiyle her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ve her yılın sonunda en beğenilen, hatırlanan ve WOM yaratan reklam filmlerinin sıralandığı Ad*Watch 2017 markalar ve ajanslar için önemli bir dayanak noktası olacak. Yılın en çok hatırlanan kampanyası Halkbank – Avrupa Turu olurken, en beğenilen kampanyaların zirvesini üç çalışma paylaşıyor: Filli Boya – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Turkcell – Duyanlara Duymayanlara ve Halkbank – Anneler Günü/Çağrı Merkezi. Son olarak en çok konuşulan kampanyaların birinciliği ise Turkcell – Engelsiz Eğitim Programı/Elif’e ait.

Yılın en iyi manşet ve dergi kapakları

MediaCat'ten 2018'e merhaba!

2007’den bu yana Ajans Press işbirliği ve mesleklerinde söz sahibi jüri üyelerinin seçimleriyle belirlediğimiz yılın manşetleri, dergi ve mizah dergisi kapakları 2017 sürümüyle karşınızda.

2017’nin markalı melodileri

MediaCat’in FikriMühim işbirliği ile belirlediği yılın cingılları listesinin zirvesine çıkan isim Kenan Doğulu ve Cornetto birlikteliğinden doğan İlk Adımı Sen At oldu. Araştırma, Türkiye’nin 73 ilinden 1.377 kişiyle online görüşme tekniği yapılarak gerçekleştirildi.

2017’nin iyileri ve kötüleri

2017’nin hayret ettiren anları neler? Yılın sınıfta kalan reklam kampanyaları hangileri? Peki ya PR skandalları? Ad Age Ocak sayısında, birçok eğlenceli içeriğin yanısıra, 2017’nin en büyük reklamverenlerini de açıklıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.