LG akıllı telefon pazarından çıkıyor

LG mobil telefon iş birimini kapatma kararı aldı.

05.04.2021 - 11:39 | MediaCat

LG Electronics Inc., mobil telefon iş birimini kapatma kararı aldı. Yönetim kurulu tarafından bugün erken saatlerde onaylanan karar, şirketin kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zekâ ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına, ayrıca platformlara ve hizmetlere yönlendirmesini sağlayacak.

Halihazırdaki LG telefon modelleri satışa sunulmaya ve mevcut mobil ürünleri müşterileri için servis desteği ve yazılım güncellemelerinin sağlanmasına bir süre için devam edilecek. Servis desteği ve yazılım güncellemeleri bölgelere göre değişiklik gösterecek. Şirket mobil telefon iş biriminin kapanışı boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışmayı sürdürecek. İstihdamla ilgili ayrıntılar ise yerel düzeyde belirlenecek.

LG mobil uzmanlığından yararlanmaya ve diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak adına 6G gibi mobiliteyle ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. LG’nin mobil iş operasyonlarının 20 yılı boyunca geliştirilen temel teknolojiler de korunarak, mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacak.

Mobil iş biriminin kapanış işlerinin 31 Temmuz tarihine kadar tamamlanması bekleniyor ancak mevcut bazı modeller bu tarihten sonra hâlâ piyasaya sunulabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.