MediaCat 21’inci yüzyılın “kültürel şok”larıyla raflarda

MediaCat Nisan sayısı her zamanki gibi dopdolu.

02.04.2018 - 17:28 | MediaCat

MediaCat 21'inci yüzyılın "kültürel şok"larıyla raflarda

Nisan geldi, yaz kapıda. MediaCat’in Nisan sayısı birbirinden renkli içeriklerle raflarda yerini aldı. Satırbaşlarına beraber bakalım…

Kültürel şok

MediaCat 21'inci yüzyılın "kültürel şok"larıyla raflarda“Kaç insan yaşamı, dünyaya geldiği kentte noktalanıyordur 21’inci yüzyılda? Gerçek ya da sanal, dünyayı keşfe çıkmamış kaç kişi kalmıştır aramızda? Zorunlu göç ya da gönüllü yer değiştirme; adı ne olursa olsun tarihte eşi görülmemiş bir hareketliliğin içinde olduğunuz bir gerçek. Yine de kültürel karşılaşmaların kültürel şoklarla sonuçlandığı, kutupların arttığı bir dünya hali söz konusu. Ve modern iletişim araçlarımız da bu şokların etkisini artırmaktan fazlasını yapmıyor.”

MediaCat Nisan sayısı kapak konusunda, 21’inci yüzyılın “kültürel şok”larını masaya yatırıyor.

“Göçmenler intikamlarını alacak”

Sektörün usta isimlerinden biri, Oliviero Toscani, neden ciddi bir entelektüel kriz içinde olduğumuzu ve şiirsel bir gelecek ihtimalinden anbean uzaklaştığımızı Nisan sayısında anlatıyor.

MediaCat 21'inci yüzyılın "kültürel şok"larıyla raflarda

EAPC ve Polaris Ödülleri hakkında her şey

Kapital Medya Londra tarafından organize edilen Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’nin (EAPC) 23’üncü yıllık buluşması ve 2.Polaris Ödülleri 13-14 Mart tarihinde Birleşik Krallık başkenti Londra’da gerçekleşti. Etkinlik hakkında her şeyi bu sayıda bulacaksınız.

Soğuk savaşa doğru

Silikon Vadisi’nin en azılı çetesi, nam-ı diğer GAFA’nın üyeleri; Google, Apple, Facebook ve Amazon çok büyük bir medya tekelini oluşturuyor. AT&T-Time Warner ve Disney-21st Century Fox birleşmelerine “tekelleşme” gerekçesiyle ket vurmaya çalışan ABD hükümeti Silikon Vadisi devlerinin karşısında sessiz kalırken, büyük medya organizasyonlarını hiç olmadığı kadar sert bir tavır takınmaya hazırlanıyor.

Tüketicinin sadakat programı tercihleri

Ketchup Loyalty Marketing tarafından gerçekleştirilen ve sadakat programlarının, satınalmaya etkiden kullanım sıklığına kadar uzanan birçok başlıkta değerlendirildiği Ketchup Sadakat Programları Araştırması’nın dördüncü yıl sonuçları için MediaCat Nisan sayısına buyurun.

Sokakların hâkimi

Sneakerhead’ler sokakları kasıp kavuruyor. Nereden nereye geldik? Kültürün temsilcileri sneaker’ın ifade ettiklerini ve yükselen kültürün değerlerini anlatıyor.

Zorluk değil heyecan

Unilever’de geçirdiği 25 yılın ardından Arçelik A.Ş’nin CMO koltuğuna oturan Zeynep Yalım Uzun’la tutkularını, hayallerini ve hedeflerini konuştuk.

MediaCat 21'inci yüzyılın "kültürel şok"larıyla raflarda

Yaratıcılığın İzinde: Mario Trimarchi

Yakın zamanda Paşabahçe Omnia Su Koleksiyonu için tasarımlar yapan İtalyan tasarımcı Mario Trimarchi ile İtalyan tasarım dünyasında ve yaratıcılığın izinde birlikte yürüdük.

MediaCat 21'inci yüzyılın "kültürel şok"larıyla raflarda

Teknolojinin insan bedenine dokunuşu

Bu aya özel yer verdiğimiz “Healthy” sayfalarında akıllı teknolojilerin, robotiğin, yapay zekanın ve büyük verinin tıp dünyasındaki karşılıklarını inceledik. Ölümsüzlük mü tehdit mi? Cevabını, Nisan sayısındaki kapsamlı sağlık dosyasında bulacaksınız.

Ad Age’te ne var ne yok?

Facebook’ta kırmızı alarm! Neler oluyor? 360i CEO’su Sarah Hofstetter Amazon ve sosyal medya Ninjaları üzerine konuştu. Yapak zekânın derinliklerinde neler var? SXSW’den üç ders, bir tüyo… Hepsi Ad Age sayfalarında.

Kids eki

Bu ay MediaCat’le size ulaşacak değerli içeriklerin bir diğer sahibi de Kids. Çocukların özgürce sokaklarda oyun oynayabilmesinin giderek zorlaştığı günlerde şehir yapılanması nasıl olmalı? Konunun uzmanlarının görüşleriyle hazırlanan “Kumdan kaleli şehirler” dosyasında geleceğe uzanacaksınız. New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Profesörü Prof. Dr. Selçuk R. Şirin’le yaptığımız söyleşi de yine Kids sayfalarında.

İyi okumalar…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.