MediaCat

Otizme mavi ışık yak

Tohum Otizm Vakfı, Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde herkesi mavi ışık yakmaya çağırıyor.

Otizme mavi ışık yak

2 Nisan tarihi, otizmin hızlı artışı hakkında farkındalık yaratılması amacı ile Birleşmiş Milletler tarafından 2008 yılından bu yana Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak kabul ediliyor. Bu yıl ise Mavi Işık Yak adlı kampanyanın Türkiye elçisi Tohum Otizm Vakfı’nın çağrısı ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Galata Kulesi, İzmir Saat Kulesi, Beyazıt Yangın Kulesi ve Amasya Kalesi gibi ikonik yapılar mavi ışıkla aydınlatılırken, insanlar otizme dikkat çekmek amacıyla mavi giyinmeye davet ediliyor. Mavi Işık Yak, aynı zamanda sosyal medyada #otizmemaviışıkyak etiketiyle yer alıyor.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Tohum Otizm Vakfı, Neslihan Atagül‘ün kamera karşısına geçerek otizm hakkında genel bilgiler verdiği ve otizmin tek tedavisinin erken tanı ve eğitim olduğunun altını çizdiği bir video aracılığı ile herkesi otizme mavi ışık yapmaya çağırıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.