MediaCat

1 yıl önce, 1 yıl sonra

MediaCat Mayıs sayısı raflarda yerini aldı.

1 yıl önce, 1 yıl sonra

“1 yıl önce, 1 yıl sonra” söyleminin değişkenlerine yetişmek neredeyse imkânsız hale geldi. Hayatlarımızın pandemi etkisindeki değişimlerinde onlarca kişisel izimiz var. Her birimizin dönüşümü, başka bir hikâye barındırıyor. Ancak değişimin yaşandığı öylesine büyük başlıklar var ki, kişisel değişimlerden ziyade kolektif dönüşümleri konuşuyoruz. Temizlik ve hijyen de bunlardan biri.

Pandemi öncesi ve sonrası temizlik ve hijyen güncesini tutarken, temizliğin sahip olduğu anlam dünyasındaki değişimler, koruma kalkanı olarak hijyene tutunmak ve markalara seslenen yepyeni içgörüler dikkat çekici. MediaCat Mayıs sayısının kapağında “1 yıl önce, 1 yıl sonra” söyleminin içini temizlik, hijyen ve bakım ekseninde dolduruyoruz.

Diğer konu başlıklarından bazıları ise şöyle:

Ramazan tüketicisini anlamak

Ramazan döneminde değişen ihtiyaç ve beklentilere hızlı yanıt vermek ve bunun iletişimini etkili biçimde yapmak, markaların yıl içindeki en önemli sınavlarından biri. Tüketici eğilimlerine dair araştırmalar pazarlama liderlerine neler söylüyor? Mayıs sayısında inceledik.

CMO Toolkit 2021

2021’de de hayatımızdaki yansımalarını görmeye devam ettiğimiz pandemi tüm yıkıcılığıyla sürerken, CMO Society üyelerine bu bir yıllık süreçte iş yapış biçimlerinde benimsenmesi gereken zihniyeti ve CMO’ların yetenek havuzuna dair gözlemledikleri değişimleri sorduk.

“Mağaza”yı yeniden tanımlamak istedik

Paşabahçe, dijital ve fiziksel deneyimlerin ayrı düşünülemeyeceği bu günlerde bir yenilikle çıkageldi ve ilk deneyim mağazasını açtı. “Değişime çok açık ve adaptasyon yeteneği çok gelişmiş yeni neslin”, başka bir deyişle geleceğin tüketicilerinin beklentilerine yanıt verme amacı da taşıyan bu kararı, Paşabahçe Mağazaları Genel Müdürü Esra Tokel’le konuştuk.

Simülasyonlarla iyileşmek

Yapay zekâ ve sanal gerçekliğin klinik çalışmalarda vaat ettiği potansiyeli, 25 yılını bu alana adamış bir isim, USC Institute of Creative Technologies Medical VR Direktörü Prof. Dr. Albert Skip Rizzo anlatıyor…

Kabuk değiştirmek sinemanın kaderinde var

Merakla beklenen, dijitale özel ilk dizisi Yeşilçam’ın hikâyesini dinlemek için bir araya geldiğimiz Çağan Irmak’la dönem işi yapmaya, içerik tüketiminde meydana gelen mecra bazlı dönüşümlere ve bu dönüşümler karşısında dimağ olarak genç kalabilmenin önemine dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Medyanın en gürültüsüz hali

Bültenler her ne kadar yeni bir kanal olmasalar da, son dönemde artan bilgi gürültüsünün etkisiyle, yayıncılıkta kendilerini sıkı bir rakip olarak konumlamayı başardılar. Okurun sadakati ve WOMM’un gücünü arkasına alan bülten yayıncıları için gelecek oldukça parlak.

Neden Önemli: Ses temelli iletişim

Radyo dinlemelerindeki artış, podcast’lerin markalar tarafından keşfi, sesli asistanların kuralları değiştirmesi ve nihayet Clubhouse. Adeta sesin gücünü yeniden keşfetmiş gibiyiz. Önümüzde daha neler var? Neden Önemli serisinin Mayıs gündemindeki bu konuyu, Karnaval Media Group COO Burak Can, Podfresh Kurucu Ortağı Aykut İbrişim ve BÜRO Kreatif Direktörü Esra Ayas’la konuştuk.

Anonimlik ekonomisi

Twenfity’ın Bounty uygulamasını kullanarak 1000 aktif sosyal medya kullanıcısı ile gerçekleştirdiği “Anonimlik Araştırması”, sosyal medyadaki “anonimlik” ve “gerçeklik” kavramlarının peşine düşüyor. Detaylar Mayıs sayısında.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.