MediaCat Mart sayısı ile karşınızda

Dördüncü kez alanlarındaki en yaratıcı isimleri ağırlayan Creativity 50'nin kapak konusu olduğu özel sayıya iki ek eşlik ediyor.

02.03.2018 - 14:36 | MediaCat

MediaCat Mart sayısı ile karşınızda

Dergi takvimiyle yılın ilk çeyreğini bitirdiğimizin habercisi Mart sayısı, geçtiğimiz üç yıldır olduğu gibi Creativity 50 özel sayısıyla yarından itibaren sizlerle buluşmayı bekliyor. Alanındaki en yaratıcı kişi ve kurumları bir arada bulacağınız kapak konusunun dışında, MediaCat her zaman olduğu gibi dopdolu. Üçüncü kez yayına hazırladığımız Wero ve MediaCat’in en uzun soluklu eklerinden Sürdürülebilirlik’i de unutmamalı.

Bu ayki içeriğimize yakından bakalım.

En Yaratıcı 50

MediaCat Mart sayısı ile karşınızdaZamansızlığı yakalamanın büyüsü, her hayal gücünün kapısından giremez. Her hayal gücü; dünü unutmadan, bugünden bağımsız ama yarın için üretmeyi, düşünmeyi, tasarlamayı başaramayabilir.

Ancak dördüncü kez bir araya getirdiğimiz ve farklı disiplinlerin “yaratıcılık” çemberinde daralıp bir araya geldiğini ispatlayan En Yaratıcı 50 listesi, sıradışı bir hayal gücüyle parlıyor.

Avrupa’nın siyasi iletişim uzmanları Londra’da buluşuyor

Kapital Medya’nın Londra ofisinin düzenlediği ve bu sene 23’üncüsü gerçekleşecek Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) Konferansı ve Polaris Ödülleri 12-14 Mart tarihleri arasında siyasi iletişim profesyonellerini bir araya getirecek.

Finans dünyasının en yenilikçi yarışması: Sardis Ödülleri

MediaCat ve onun ardından bünyesinden çıkardığı tüm yayın ve organizasyonlarıyla, kurulduğu günden bu yana takip ettiği iş ve markalar dünyasının beklentilerine cevap veren katma değerli işler ortaya koyan Kapital Medya, yepyeni bir ödül organizasyonuyla finans dünyasındaki tüm paydaşları ödüllendirmek için hazır.

Tayfun Atay: En son umut ölür

MediaCat Mart sayısı ile karşınızda

Yazılı kültürün, ne kadar zayıflarsa zayıflasın, asla ölüme terk edilemeyecek kadar kıymetli olduğuna yürekten inanıyor Tayfun Atay. Cumhuriyet PA7AR’la gazetenin köklü tarihine ve okur kitlesine yakışır bir içerik ortaya koyduklarını ifade eden Atay’la, Gutenberg Galaksisi’nin akıbetinden PA7AR’ın hedeflerine uzanan sohbetimize buyurun.

Cenk Temiz: Hedef birlikte büyümek

MediaCat Mart sayısı ile karşınızda

Adını Türkiye’nin ödeme yöntemi söyleminden alan TROY, dijital mecralarda yerellik anlatısı üzerinden iletişimini sürdürüyor. TROY’un bu yönünü, dozunu kaçırmadan, hep vurgulayacaklarının altını çizen Cenk Temiz, ödeme sistemleri ekosisteminde kimseyle rakip olmadıklarını ve birlikte büyüme stratejisinin ilk günden bu yana geçerli olduğunu söylüyor.

Tüketicinin zekasına güvenin

Lipton “Çaylar Hazırsa #KonuşalımArtık” diyerek, bir pazar akşamı prime time’da, televizyonları beş dakikalık sessizliğe davet etti. Sessizliğe alışkın olmadığımız bu günlerde, tüketicinin de bir hayli ilgisini çeken kampanya, sonuçlarıyla da ilklere imza attı. Kampanyanın reklam ajansı Medina Turgul DDB’ye göre işin sırrı büyük fikirde yatıyor.

Basın tribününde konuşulma rekabeti

Konu futbol olduğunda iyice hararetlenen Türk medyasında, 2017-2018 sezonunun ikinci yarısı itibarıyla, birçok spor programının reyting sıralamasında ligdekine benzer şekilde kıyasıya bir yarışta oldukları görülüyor. TV programlarının sosyal medyada konuşulurluk oranlarına ışık tutulduğunda ise Beyaz TV ve Ertem Şener rakiplerini hayli geride bırakmış gözüküyor.

Kahve kirazlarının sürdürülebilirlik serüveni

MediaCat Mart sayısı ile karşınızda

Meksika topraklarındaki kahve kirazlarının Türkiye coğrafyasına uzanan yolculuğunu, kirazların toplanma süreçlerini ve çiftçi aileleri “Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikâyesi” belgeseli anlatıyor. Biz de Nescafé’nin kahveyi sürdürülebilir kılmak adına çalışmalarını ve Meksika’daki kirazların tatlı hikâyesini Nestlé Türkiye İçecekler Genel Müdürü Pınar Öney Bilsel ve Coşkun Aral’dan dinliyoruz.

Yeni lüks

Amerikan İç Savaşı’nı takip eden Yaldızlı Çağ’da bollukla tanışan Amerikan Rüyası talihlileri, bir cekete 100 dolar vermektense 1000 dolar vermeyi tercih ediyorlardı. Çünkü bunu yapabiliyorlardı. Peki, aradan geçen onlarca yıl sonra, bugünün lüks tüketimi hangi uçlarda ya da ortalarda şekilleniyor?

Cahide Erel: Trendler toplumları koyunlaştırır

Yıllarca otelleri, kamuya ait alanları giydirdi, anıtlar yaptı, kişisel sergiler hazırladı Cahide Erel. Metro istasyonlarındaki seramik panolardan tutun da Ankara’da yer alan dünyanın en büyük panosunu tasarlamaya dek. İster toprak ister cam isterse bakır olsun. Hepsi de düzene meydan okuyan bir yaratım felsefesinin eseri. Özgürlüğü yücelten, bütünsellikten yana, zamansız ve derinlikli. “Ben trendlere karşıyım” diyor Erel, kendisini ve yaratımlarını yalnızca hislerine emanet ediyor.

Ad Age Agency A-List’e göz atmayı unutmayın

Reklamverenin bütçe kesintileriyle geçen bir yılın ardından çok sayıda ajans zor günler geçirmiş olabilir. Ancak bazıları bunu bir bahane olarak öne sürmeyi aklından bile geçirmiyor. Yetkinliklerini bambaşka alanlarda zenginleştirmeyi bilenler, Ad Age’in Agency A-List’inde de yerlerini alıyorlar.

Wero ve Sürdürülebilirlik

İsmini kadın ve kahraman kelimelerinden alan ve bu yıl üçüncü kez hazırladığımız Wero, bu yıl ismine de atıfta bulunan bir kapak konusuyla karşınızda. Türk kadınlarının, kahramanlığı tanımlayan karakteristik özelliklerle ne denli uyumlu olduklarına odaklanan kapak konusunun yanında, son dönemin popülerlik kazanan kadın hakları temelli aktivist hareketlerine de Wero’nun filtresiyle bakma imkânı bulacaksınız.

Markaların her geçen gün daha fazla sahiplendikleri, kapsamı ve etki alanı giderek genişleyen sürdürülebilirlik pratiklerine dair en güncel projelerini de her zaman olduğu gibi Sürdürülebilirlik ekimizde bulabilirsiniz.

Keyifli okumalar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.