Koş ki dursun bu kıyamet

Nike'tan bol ünlülü bir kıyamet senaryosu.

02.03.2018 - 14:46 | Gönül Hadımlı

Dünya emsalsiz bir krizin eşiğindeyse ve onu kurtarmanın tek yolu koşmaktan geçiyorsa, siz ne yapardınız? Tabii ki koşardınız.

İklim değişikliğinden sera gazlarına, günümüzde gezegenimizi tehdit eden pek çok unsur var. Bilim insanlarına göre de gezegenimizin sonu pek de uzak değil. Nike da Dünya’nın ekseninde dönmeyi bırakması durumunda neler olabileceğini, distopik uzun metrajlara taş çıkaran bir reklam filmiyle anlatıyor.

Filmin henüz ilk saniyelerinde bilim insanı ve televizyon programı sunucusu Bill Nye’ın “Dünya artık dönmüyor” haberini vermesiyle birlikte, insanlık her bir koldan mücadeleye soyunuyor ve Dünya’yı döndürebilmek için koşmaya başlıyor. Adımlarını kıyamete dur demek için hızlandıranlara basketbol efsanesi Kobe Bryant, komedyen Kevin Hart, jimnastikçi Simone Biles, PSG’nin yıldızları Edinson Cavani ve Kylian Mbappé, sprinter Ge Manqi, NBA’de Milwaukee Bucks forması giyen Giannis Antetokounmpo ile Stranger Things ve Mad Max’ten tanıdığımız Sadie Sink gibi pek çok ünlü isim de katılıyor.

Reklam ajansı Must Be Something’in kreatif direktörü Jed Alger’ın söylediğine göre Nike, Dünya’nın zaman zaman monotonluk içerisinde sıkışmış olduğunu ama bu durumun da sporun gücüyle aşılabileceğini düşünüyordu. Esas fikir de bu brief’ten çıkmıştı. “Hiçbir şey yapmazsanız, hiçbir şey de olmaz ama sadece biraz hareketle her şeyi değiştirebilirsiniz. Ve eğer büyük bir grup olarak hareket ederseniz, çok büyük şeyleri de değiştirebilirsiniz” diyor Alger.

KÜNYE

  • Reklamveren: Nike
  • Reklam Ajansı: Must Be Something
  • Kreatif Direktör: Jed Alger, Marty Grasser
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.