2021 için 21 trend

MediaCat'in Kasım sayısı, 2021'e hazırlıksız yakalanmak istemeyenler için...

04.11.2020 - 10:14 | MediaCat

2021 için 21 trend

Daha yeşil, daha plastik, daha yeni, daha eski, daha yerel, daha evrensel, daha az, daha çok, daha yakın, daha uzak, 20, 21…

2021 için 21 trendMediaCat’in Kasım sayısının kapağında, Medina Turgul DDB Stratejik Planlama Ekibi’nin, Executive Strategy Officer Berkant Avcı’nın önderliğinde MediaCat için hazırladıkları 2021 trendleri karşılıyor sizleri.

“Bütün mümkünlerin kıyısında” adını verdikleri geleceğe hazırlıksız kalmamak için mutlaka okumalısınız.

Gelecekten bahseden olmak

Yakın zamanda yeni marka vizyonunu tanıtan Ford’un geleceğe dair planlarını, mobilite ile ilgili yaklaşımını ve Ford’un global yol haritasında Türkiye’nin üstlendiği rolü Ford Otosan Pazarlama Müdürü Talat İşçioğlu’dan dinledik.

Değişen doğasıyla mecralar ve içerik

Sosyal medya fazlasıyla gürültülü bir yer. Ve içeriğin ilk amacının dikkat çekmek olduğu aşikâr. Mecraya uygun içerik üretirken almamız gereken aksiyonlar, bazı mecraların uzunca bir süredir izlediği “ilk iki saniyede logonuzu gösterin, olur mu?” önermesinden biraz daha farklı. 4129Grey Chief Digital Officer’ı Kayhan Dural’ın kaleminden mecraların değişen doğası…

“Sahne benim ikinci evim”

Kasım sayısında Dilan Bozyel’in Usta İşi serisinde ağırladığı isim Işıl Yücesoy.

"Sahne benim ikinci evim"Bozyel şöyle özetliyor okuyacaklarınızı: “Sadece güçlü bakışlarıyla sessiz bir fotoğrafta bile etkisi altında kaldığımız; sahnede, ekranda, beyaz perdede seyirci ve dinleyicisi olan herkesi kendine hayran bırakan usta isim Işıl Yücesoy bu ay, Usta İşi sayfamızın konuğu oldu. Sanat tasviri ve hayata bakış açısıyla verdiği cevaplar bizi kendisine bir kez daha hayran bıraktı.”


Fark Yaratan Kadınlar

Türkiye’nin Fark Yaratan Kadınları’nda bu yıl, cinsiyete dayalı ayrımcılıkla mücadelenin kıyasıya devam ettiği iş dünyasında; sahip oldukları yetenekleri, yetkinlikleri ve vizyonlarıyla fark yaratan, kendilerinden sonra gelen kadın liderlere ilham olacak başarılara imza atmış ve atmaya devam 10 kadın lideri ağırlıyoruz. Hikâyelerini Kasım sayısında bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir ünlüleri

Ünlülerin ürün ve marka tavsiyeleri konusunda ne denli güvenilir olduklarını raporlayan Celebrity Güven Endeksi’nde 2020 döneminin karnesi belli oldu. Geçen yıl olduğu gibi, Haluk Levent’in hatırı sayılır bir farkla en güvenilir ünlü olarak karşımıza çıktığı araştırmada yine genel olarak ünlülerin inandırıcı bulunma ve marka tercihlerine ne yönde etki ettikleri de raporlandı.

Neden Önemli: 65 yaş üstü

Pandemiyle görünür olan gruplardan biri 65 yaş üstü. Türkiye’deki yaşlılık algısının hayli negatif olduğu düşünüldüğünde, şimdi sorun, bu görünürlüğü nasıl yöneteceğimiz. Markaların ürün ve arayüz tasarımlarından personel eğitimine, iletişimde resmettikleri görsel temsiliyetten kullandıkları dile kadar üzerlerine düşen büyük sorumluluklar var.

Bir seçimden çok daha fazlası

Bir seçimden çok daha fazlası

ABD Başkanlık Seçimleri’nde sonuçları beklerken karşımızdaki manzara şöyle: nefret üzerinden kitlelerini mobilize etmeye çalışan iki aday; seçmenin yüzde 55’inin siyasi mesaj görmek istemiyorum dediği dijital mecralara harcanan yaklaşık 5 milyar dolar; bu mecralarda yaşanan ve regülasyon ihtiyacı doğuran krizler… Tüm bu tartışmanın gölgesinde ise siyasi partilerin varlık sebeplerinin sorgulanmaya başlandığı bir gidişat var. Siyasi Danışman Necati Özkan anlatıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.