MediaCat

Yarının zekâsı

MediaCat’in haziran sayısı, “Yarının Zekâsı” kapağıyla yapay zekânın dünden bugüne uzanan yolculuğu üzerinden geleceğe ışık tutuyor.

Pek çok farklı alandan bir araya gelen uzmanın içgörü ve öngörü paylaşım platformu olarak 17 yıldır devam eden Digital Age Tech Summit, bu yıl Yarının Zekâsı temasıyla insan zekâsı ile yapay zekânın bir araya geleceği yarını masaya yatırdı. Eşiğinde durduğumuz bu heyecan dolu geleceğin konuşulduğu günler, geçmişi hatırlamak için de bir fırsattı. MediaCat Haziran sayısında Yapay zekânın bugüne kadar nasıl bir yolculuktan geçtiğine ve bu yolculuk boyunca insanlığın onu nasıl değerlendirdiğine bakıyoruz.

“Orta sınıf olmadan sağlıklı büyüme imkânsız”

Jeopolitik dinamikler dönüşüyor, faizler yükseliyor, büyüme zayıflıyor. “Enflasyon canavarı” da ürkütmeye devam ediyor derken, haziran sayısında Murat Üçer’le bir araya geldik, makroekonomik trendler ve yerel sorunlar arasında Türkiye ekonomisinin bugününü ve yakın geleceğini konuştuk.

Hayatın içindeki mağazacılık

CMO Perspektifi’nde ağırladığımız Nurçin Koçoğlu ile Sürdürülebilirliğin, sanatın ve teknolojinin de dahil olduğu hayatın içinden gelen yeni mağazacılık konseptlerini masaya yatırdık. Sohbetimizin odağında günümüz mağaza tasarımlarının alışveriş deneyimine etkisi, dijital dönüşüm ve yapay zekânın bu deneyimlerin geleceği için vaat ettikleri vardı. Detaylar bu ay MediaCat’te…

Pahada ağır bir mertebe: Tatilcilik

Tatile çıkmanın ederi ve bedeli arasındaki uçurum açılıyor. Beyaz yakalının bir yılda verdiği 14 günlük es, yıllık birikiminden vazgeçmesi, sosyal hayatından fire vermesi ya da belki de temel ihtiyaçlarını yeniden sorgulaması anlamına geliyor. Haziran sayısında pahalılık karşısında değişen tatil eğilimlerini inceliyoruz.

Tavsiye ekonomisinin yükselişi

FutureBright tarafından gerçekleştirilen NPS (Net Promoter Score) araştırmasına göre Hepsiburada en çok tavsiye edilen e-ticaret markası. Bu vesileyle haziran sayısında bir araya geldiğimiz Hepsiburada Pazarlama Grup Direktörü Görkem Dereli ile dijital kanallarda gerçekleşen tavsiyelerin satış rakamlarındaki yansımalarını konuştuk.

Markaların gözü bu 47 milyonda

Oyun sektörü an itibarıyla dünyanın en değerli sektörlerinden biri konumunda. Pandeminin de etkisiyle artan oyun stüdyosu ve oyuncu sayısı pandemi sonrası gerilese de sektör kararlı yükselişini sürdürüyor. Türkiye’de de karşılık bulan ilgi, markaların takibinde.

Immanuel Kant yaşıyor

Immanuel Kant yaşasaydı dünyayı meşgul eden meseleler hakkında ne düşünürdü? Jung von Matt CREATORS Genel Müdürü Robert Andersen, filozofu 23 yaşında bir influencer olarak hayata döndüren yapay zekâ projesi Manu’yu MediaCat’te anlatıyor. Haziran sayısında…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.