MediaCat

Bu fincan sanatı destekler

NESCAFÉ Gold sanatı ve sanatçıyı destekliyor.

Bu fincan sanatı destekler

Kahvenin hayat, ilham, üretim ve sanatla her zaman iç içe olmasından hareketle yola çıkan NESCAFÉ Gold, genç sanatçıları desteklemeye devam ediyor. Migros işbirliğiyle marka, İstanbul Modern’in hayata geçirdiği program çerçevesinde 16 genç sanatçı, sanatçı ikilisi ve sanatçı kolektifinin dijital üretimlerine odaklanan çalışmalarını destekliyor.

Migros işbirliği ile NESCAFÉ Gold’un desteklediği ve İstanbul Modern’in hayata geçirdiği program, genç sanatçıların dijital üretimlerinin müze çatısı altında daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. İstanbul Modern küratörlerinin hazırladığı eğitim serisi ile zenginleşen projede, birbirinden ilgi çekici içeriklerle hazırlanan altı video, Migros Kadın Akademisi’nde genç sanatçılarla buluşuyor. Proje, Migros mağazalarından ve uygulamasından ulaşılabilen NESCAFÉ Gold ürünlerinin satışı ile de ayrıca güçlendirilmeye devam ediyor.

Nestlé Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürü Hüseyin Necdet Kalkan, “Kahve ile sanatı bir platformda buluşturarak, kahveseverlerin yanı sıra sanatçılara ve sanatseverlere eşlik etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul Modern işbirliği ile yaratıcı, üretken ve yetenekli genç sanatçılarımıza farklı açılardan katkı sağlamaya devam ediyoruz. İstanbul Modern küratörlerinin öncülüğünde altı videoluk bir eğitim serisini genç sanatçılarla buluşturuyoruz. Böylece çevrimiçi ve fiziksel programlar ile bu alanda öne çıkan kavramların ve başlıkların açılımlarının, farklı kitlelere de duyurulmasını sağlayacağız. Migros Kadın Akademisi’nde gerçekleşecek bu eğitimler ile genç sanatçıları dijital sanat alanında cesaretlendirmeyi hedefliyor, onların yaratıcılıklarını ve yenilikçi fikirlerini desteklerken, gelecek nesil sanatçıların da yetişmesini amaçlıyoruz” dedi.

İstanbul Modern küratörlerinden Nilay Dursun, “Yaşamlarımızda her geçen gün ağırlığını daha çok hissettiğimiz dijitalleşme, İstanbul Modern’in yeni binasına taşınma sürecinde odaklandığı başlıklardan biri oldu. Dijital kültürü mercek altına aldığımız araştırma sürecinde, yeni teknolojiler ve dijital araçların sanatçıların düşünce ve üretim yöntemlerini nasıl etkilediğini kavramaya odaklandık” derken; Ümit Mesci, “Sanat üretiminin nasıl dönüştüğünü, genç sanatçıların yenilikçi bakış açılarıyla kayıt altına almak da temel önceliklerimiz arasındaydı. Önümüzdeki süreçte planladığımız çevrimiçi ve fiziksel programlarla, bu alanda öne çıkan kavramların ve başlıkların açılımlarını ele alacağız. Böylece, dijital üretimlerin ve genç sanatçıların çalışmalarının farklı kitlelerle buluşması hedefimizi somut bir zemine taşıyacağımızı düşünüyoruz” diye ekledi.

Migros Ticaret A.Ş. FMCG Gıda Pazarlama Direktörü Caner Yaman ise, genç sanatçıların dijital üretimlerini teşvik etmek ve onları daha geniş bir kitleyle buluşturmak amacıyla NESCAFÉ Gold ile güzel bir işbirliği hayata geçirdiklerini belirterek, “Migros mağazalarında satılan ürünlerle bu işbirliğine katkı sağlamaktan dolayı oldukça mutluyuz. Ayrıca genç sanatçılara verilecek eğitimler de Migros Kadın Akademisi’nde gerçekleşecek. Bu işbirliğiyle genç sanatçıları dijital sanat alanında cesaretlendirerek, onların yaratıcılıklarını ve yenilikçi fikirlerini desteklemeyi ve gelecek nesil sanatçıların yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Genç sanatçılara yol haritası

Genç sanatçıları dijital sanat alanında cesaretlendirmek, onların yaratıcılıklarını ve yenilikçi fikirlerini desteklemek, gelecek nesil sanatçıların yetişmesine katkıda bulunmak için hayata geçirilen projenin altı videodan oluşan eğitim serisinde dikkat çeken konulara yer veriliyor. Dijital kültürün fiziksel sanat çalışmalarına nasıl yansıdığı, sanatçıların yapay zekâdan nasıl yararlandıkları, üç boyutlu baskı tekniklerinin sanat üzerindeki dönüştürücü etkisi, sanatçıların dijital çağı yorumlamak için verileri nasıl kullandıkları gibi başlıklar içeriklerde öne çıkan konular arasında yer alıyor. Ayrıca sanatçıların fiziksel dünyayı sanal ortama taşımada kullandığı “fotogrametri” ile oluşturduğu üç boyutlu dijital modelleri sanat yapıtlarına dönüştürmeleri ve algoritmalarla üretimlerini biçimlendirdiği “jeneratif tekniği” de videolarda işleniyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.