MediaCat

Sessiz güç X Kuşağı

MediaCat’in eylül sayısı, X Kuşağı’nı yakın merceğe alan kapağı ve dopdolu içeriğiyle raflardaki yerini aldı.

Sessiz güç X Kuşağı

Yıllar, tarzlar, gençlik ve yaşlılık gibi ayrımlar üzerinden bölünerek çokça tartışmaya konu olan kuşak meselesinde en fazla ihmal edilen X kuşağı. MediaCat’in eylül sayısının kapağında alım gücünü hatırı sayılır ölçüde elinde tutan bu nesli yeniden keşfediyoruz.

Habitus’un araştırması, Medina Turgul DDB Strateji Ekibi’nin ve Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden akademisyenlerin
okumalarıyla derinleştirilen kapak dosyasında markaların yeniden üzerine düşünmeleri gereken hayli çıktı mevcut.

Şeker renkli bir feminist masal

Geçtiğimiz günlerde Warner Bros.’un en çok izlenen filmi unvanını Christopher Nolan’ın The Dark Knight’ından devralan Barbie’nin başarısının en kayda değer noktası, yapımdan çok pazarlama ekibinin mahareti olmasıydı. MediaCat’in eylül sayısında ikonik bebeğin 64 yılda kapsayıcılık ekseninde geçirdiği dönüşüme ve filmini rekordan rekora taşıyan pazarlama stratejisine yakından bakıyoruz.

Beslenme çantasının demirbaşları

MediaCat, 2018’de FikriMühim’le gerçekleştirdiği “Beslenme Çantasındaki Markalar” araştırmasını eylül sayısında yenileyerek ekonomik sıkıntıların marka tercihlerine yansımasını ve değişen hassasiyetlerin bugünkü karşılığını tespit ediyor. Detaylar sayfalarımızda…

Davranışların interneti (IoB)

Hayatı büyük oranda kolaylaştıran IoT cihazları tarafından üretilen muazzam miktardaki veriyi kullanarak insan davranışlarını analiz eden ve şirketlerin bu davranışları satın almaya yönlendirmek için belirleyeceği stratejik yaklaşımları şekillendiren IoB, dijital pazarlama ve reklamcılık dünyasının yanı sıra eylül sayımızın da radarında…

“Sanatın ifade alanı değişti”

“Hayata dair ne varsa sanat da oradan beslenir. Sanatçının halkla doğrudan ilişkisi ise farklı bir şey. Gelişen sosyal medya kanallarıyla sanatçının halkla ne kadar ortak dertler çektiğinin görülmesi aralarındaki bağı sağlamlaştırdı” diyor eylül sayımızda söyleştiğimiz BKM CEO’su Zümrüt Arol Bekçe. Dünyanın içinden geçtiği zor günleri ve koşulları ise sanat ve sanatçı için bir motivasyon ve ilham kaynağı olarak görmekten vazgeçmiyor.

“Geleceğin ustalarını yaratmak istiyoruz”

Publicis Groupe Türkiye’nin yaklaşımını şirketin Kreatif Direktörleri Ercan Akkaya ve Can Yıldız’dan dinledik. “Bizim yaklaşımımız işe herkesi sıfır noktasında dahil etmek ve herkesi brief’e ait hissettirmek üzerine kurulu” diyor Akkaya. Yıldız ise ekliyor: “Daha sürdürülebilir bir sistem yaratma peşindeyiz. Olabildiğince doğrudan muhatap olunabilen bir ekip yapısı kuralım, markayla daha dirsek teması halinde olunsun istiyoruz.”

Kahve özel eki

İnsan hayatına neredeyse hiç yadırganmadan dahil olduğu söylenen kahvenin dünyaya yayılmasında bu toprakların izi var. Osmanlı, sahip olduğu geniş topraklar, ticaret yolları ve ilki o dönemki adıyla Konstantinopolis’te yani İstanbul’da açılan kahve evleri ile bu lezzetin milyarlarca insan tarafından denenip sevilmesine ön ayak olmuş. Bugün bir içecekten fazlasına dönüşerek bir kültür haline gelen kahvenin tarihinden bazı satırbaşları MediaCat Kahve özel ekinde.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.