MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

Yazın en sıcak günlerinde, enerjisi yüksek bir kapak konusu karşılıyor sizleri: 30 Under 30!

02.08.2017 - 10:55 | MediaCat

MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

MediaCat’in gelenekselleşen ve her yıl heyecanla beklenen kapakları vardır. İşte ağustos ayı, o aylardan biri. Sektörün gelecek vaat eden, yaratıcı ve sıra dışı 30 yaş altı 30 yaratıcısını bir araya getiren 30 Under 30, MediaCat’in ağustos sayısının kapağında selamlıyor sizleri.

MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

30 Under 30

Bu ay MediaCat’in kapak konusunda yer alan 30 isim, henüz 30 yaşını aşmamış olmalarının yanısıra, yaratıcı karnesi kırıklarla dolu bir yıldan sıyrılmayı bilen yaratıcılar.

Her zaman olduğu gibi, çoğunluğu sektörden gelen öneriler doğrultusunda ve nihayetinde MediaCat editoryal kadrosu tarafından oluşturulan listede yer alan 30 gencin hikâyesini keyifle okuyacağını umuyoruz.

“Bu bir ekip işi”

MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

25 Yıl 25 Dakika sohbetlerinde bu ay Y&R Grup CEO’su Arzu Ünal var. Sektörde eşine sıkça rastlanmayan başarılı kadın liderlerden biri olan Ünal’la sektördeki kadınları konumundan Serdar Erener sonrası Y&R’a ve Türkiye’ye tarihindeki ilk Grand Prix’yi getiren ajans modeli Team Red’e uzanan sohbet sizleri bekliyor.

E-ticaret hız kesmiyor

Geçtiğimiz yıldan bu yana hatırı sayılır oranda alışveriş sitesi iflas bayrağını çekti ancak e-ticaret sektörü mobil cihaz kullanımının artışına bağlı olarak hacmini artırmaya devam ediyor. E-ticaret sektörü, MediaCat’in ağustos sayısında mercek altında!

“Focus group bilim değildir, berbattır”

MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

Davranışsal ekonomi üzerine yazdığı tüm kitapları farklı ülkelerin çok satanlar listelerinde boy gösteren Profesör Dan Ariely, Cannes Lions’ın bu yılki en sıradışı konuşmacılarından biriydi. Ariely ile reklamverenlere kaçınmalarını tavsiye ettiği “focus group”ları ve irili ufaklı pek çok sektör paydaşının gündeminde yer alan yalan haber meselesini konuştuk.

Pazarlamada gurme çağı

Tüketicinin artan çeşitlilik talebi ve sayıları farklılaşarak yükselen tatlar. Gurmeyle gelen cazibe hem tüketicileri hem de markaları tavlamış durumda. Kaçınılmaz bir hal alan bu rekabete kimler dahil oluyor? Konunun muhatapları gurme ürünlerin geleceğini nasıl görüyor? Hepsi MediaCat’in yeni sayısında.

“Tek yol datayı zekice yorumlamak”

MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

AKQA, sektörde hayata geçirdiği “ilk”lerle çoğu kişinin imrenen bakışlarını üzerine çekiyor. Ajansın kreatif grup direktörü Ian Wharton, kışkırtıcı ve inovasyon çeşitliliği olan daha fazla iş görebilmemizin sırrını ise gençlere kucak açmak olarak veriyor. Sohbetin tamamını Ağustos sayısında okuyabilirsiniz.

Yaratıcılığın İzinde: Azra Kohen

MediaCat Ağustos sayısı raflarda yerini aldı

“Hayatı umursamakla görevliyiz” diyor Azra Kohen. Fi, Çi, Pi serisiyle geniş bir okur kitlesi oluşturan yazarla yaratıcılığı “bilimsel bir pencere”den anlamaya çalışıyoruz. Kohen bu ay Yaratıcılığın İzinde söyleşi serisinin konuğu!

Advertising Age sayfalarında bu ay

Publicis’in Marcel’i mi, JWT’nin Pangaea’sı mı? ABD’nin en büyük reklamverenleri sıralamasındaki değişiklikler neler anlatıyor? Yedi yıl önce yayınlanan “Markalar Nasıl Büyür?” kitabının yazarı Byron Sharp’ın öğretileri hangi şirketleri dönüştürdü? Markaların chatbot konusundaki iştahı gidererek kabarıyor. Peki, neden? Temmuz ayının global reçetesine göz atmak için bu ay da Advertising Age sayfalarını es geçmeyin!

İki ek birden: İletişim Rehberi ve Healthy!

MediaCat’in, sektörün kullanımına sunduğu ve her yıl onlarca kategoriden paydaşın iletişim bilgilerini bir araya getirdiği İletişim Rehberi 2017, bu sayıda sizlerle.

Yepyeni başka bir ek ise ağustos sayınızla sizlere ulaşacak: Healthy. Sağlık iletişimi konusundaki yerel ve global gündemin nabzını tutan Healthy’de, bu alana dair doyurucu bir içerikle buluşacaksınız.

Keyifli okumalar…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.