MediaCat

30 Under 30 zamanı

MediaCat’in Ağustos sayısında sektörün en parlak gençleriyle tanışın.

30 Under 30 zamanı

MediaCat, yılın sekizinci sayısında sizlerle buluşmak için hazır. Sektörün gelecek vaat eden yaratıcı isimlerini bir araya getirdiğimiz 30 Under 30 seçkisinin üçüncüsü, uzun süren araştırma süreci ve titizlikle gerçekleştirilen incelemelerin sonrasında kapak konusu olarak karşınızda. İlk kez 2013’te hayata geçirdiğimiz 30 Under 30’de bu yıl da birbirinden yaratıcı isimlerle tanışacaksınız.

Derginize Ağustos sayısında bu yıl 11’inci kez gerçekleşecek Felis Ödülleri’nin tüm detaylarını bulabileceğiniz kitapçığın yanı sıra sektörün farklı paydaşlarının iletişim bilgilerini bir arada sunan ve bir klasik haline gelen İletişim Rehberi’nin 2016 versiyonu eşlik ediyor.

30 Under 30 üçüncü yılında

30 Under 30 zamanıSınırlı sayıda kelime, görsel ve saniyenin hükmettiği bir dünyada, sınırların hakkından gelecek tek bir şey var: Hayal gücü. Bu hayal gücünü isabetli yönlendirip doğru fikri bulmak, kariyer koşusunun ortalarına bile varmamış biri için kolay olmayabilir; ancak bu liste zoru başaran 30 kişiyi ağırlıyor.

Üçüncü kez bir araya getirdiğimiz 30 yaşın altında 30 yaratıcı isim, bu kez daha çeşitli bir kitleye sahip. İyi fikrin ne yazarın ne de sanat yönetmeninin tekelinde olduğunu ispatlayan bu seçkide, cesur, yaratıcı ve yenilikçi 30 isimle tanışacaksınız.

Felis 2016 heyecanı başlıyor

30 Under 30 zamanı

Felis Ödülleri bu sene 11’inci kez sahiplerine kavuşmak için gün sayıyor. Heyecan veren birçok yeniliğe sahne olan Felis 2016, Türkiye’de yaratıcı endüstrileri ödüllendiren en geniş ve kapsamlı ödül organizasyonu durumunda.

Ürünü değil, sistemi tasarlamak

Dünyanın en prestijli tasarım okullarından Parsons School of Fashion’ın dekanlığını geçtiğimiz yıldan bu yana Burak Çakmak yürütüyor. Cannes’da bir araya geldiğimiz Çakmak, global moda sektörünün dinamiklerini değiştirmeye kararlı. Sürdürülebilir ve sosyal bağlamı olan moda nasıl olur, kendisine sorduk.

Yeteneği teknolojiyle ölümsüzleştirmek

30 Under 30 zamanı

Bu yıl Cannes’dan 17 Aslan ve 2 Grand Prix’yle dönen The Next Rembrandt’ı, projenin kıdemli art direktörü Güney Soykan’dan dinledik. İki yıl kadar önce JWT Amsterdam’a katılan ve tam da o sıralarda gündeme gelen bu projeye dahil olan Soykan, teknolojiyle yaratıcılığı mükemmel bir şekilde buluşturan The Next Rembrandt’ın felsefesini “yeteneğin ölümsüzleşmesi” sözleriyle tanımlıyor.

“2 haftalık hayırseverliğe karşıyım”

“WWF’le o kadar çok kampanya yapıldığını gördük ki, kurtarılmayı bekleyen hayvan falan kalmadı.” Sektörde 30’uncu yılını geride bırakan Ogilvy & Mather Kuzey Amerika CCO’su Steve Simpson’la bu yıl Cannes’da epeyce konuşulan hayırseverlik meselesini ve yeni kreatif nesli konuştuk.

Sokağın ve sosyal medyanın yeni hâkimi: Pokémon GO

Mobil oyunlar teknolojinin nimetlerinden had safhada yararlanmaya devam ederken piyasaya sürüldüğü andan itibaren geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Pokémon GO, bir nesli sokaklara dökerek mobil oyun ekosisteminde yeni bir dönem başlattı. Pek çok marka da sosyal medya paylaşımlarıyla bu yeni tutkuya kayıtsız kalamadığını kanıtladı.

“Spora yatırım geleceğe yatırımdır”

30 Under 30 zamanı

Uzun yıllardır devam eden projelerle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de olimpiyat kültürünü yaygınlaştırmak adına çalışan P&G’nin bu yolda attığı adımların detaylarını, Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’ndan dinledik.

Sportsnet’in içerik işbirliğiyle bundan böyle her ay MediaCat’te yer vereceğimiz Spor Odaklı Pazarlama İletişimi bölümüne, Tankut Turnaoğlu söyleşisinin yanı sıra geçmişten bugüne olimpiyat oyunları özelindeki sponsorluk faaliyetlerine ilişkin verileri derlediğimiz infografikle başlıyoruz.

Mobil bankacılıkta iyi müşteri deneyiminin püf noktaları

Son dönemde hızla kitleselleşen mobil şubeler bugün birçok bankacılık faaliyeti açısından öncelikli dijital kanal haline geldi. Dolayısıyla, müşteri deneyiminin önemli bir pazarlama fonksiyonu haline geldiği finans sektöründe yeni bir mücadele alanı açılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.