Medcezir kendi rekorunu kırarak birinci oldu

14-16 Mart arası Twitter'da en çok konuşulan programlar.

17.03.2014 - 14:55 | MediaCat

Bu Cuma Sosyal TV’nin en çok konuşulanı, gençlerin gözdesi, Medcezir oldu. Beyaz Show ikinciliği kaparken, Kurtlar Vadisi Pusu konuşulmaya devam ederek günü üçüncü sırada kapattı.

Medcezir bu Cuma yayınladığı bölümünde kendi rekorlarından birini kırarak günü birinci kapattı.

10,562 kişiden toplamda 15,411 tweet alan dizi yayılımda 6,747,204 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. Berkin Elvan göndermesi ile sosyal TVizleyicisinden kocaman bir “Helal Olsun” alan dizide kullanıcıların en çok paylaştıkları anlardan bir “Selimin yolda elinde ekmekle yürüyen çocuğa kenardan yürü ne çıkacağı belli olmaz demesi…” oldu. İzleyiciler “Harika bir bölüm finali yaptı. Helal olsun senaristlerine ve yapımcılarına.” yorumunu sıkça paylaşırken, “son 2 saat ama hashtag yok #medcezir” diyerek dizinin bu bölümünde etiket verilmesini son dakikaya kadar bekledi ve gece boyunca en çok#beyazshow, #medceziri, #medcezirde, #helalolsunmedcezir,ve #berkinelvanetiketlerini kullandı.

Cuma’nın ikinciliği Beyaz Show’un oldu. Beyaz’ın bu haftaki konukları Yaşar, Belçim Bilgin, İbrahim Çelikkol, Neslişah Alkoçlar, Yankı Alper, Şebnem Keskin’di. Kullanıcılar “Kuşlar… Sen kuşları boşver… Evler?” esprisini aralarında sıkça paylaştı. Beyazıt Öztürk’te yitirilen canlarla ilgili hassasiyeti ile sosyal TV izleyicisinden “Helal olsun sana Beyaz!” takdirini aldı. Beyaz Show içerik üreten sosyal TV izleyicilerinin yüzde 47’sini Medcezir ile paylaşırken yüzde 9’unu Kara Para Aşk ile paylaştı.

Kurtlar Vadisi Pusu Perşembe akşamki bölümünden sonra gün boyunca konuşulmaya devam etti. Konuşmaların odak noktasında yine politika vardı. Kullanıcılar “Kurtlar Vadisi Pusu’nun Siyasileşmesi Sosyal Medya’da Alay Konusu Oldu” başlıklı haberi sıkça paylaştı. Olay yaratan “TIR durdurma sahnesi” Cuma’nında sıcak tartışma konularından biri olmaya devam ederken #vadideoperasyon,  #kurtlarvadisineboykot ve #basçalanasatilmispolat günün en çok kullanılan etiketleri oldu.

Cuma’nın dördüncüsü Kayda Geçsin’de Fadime Özkan ve Eren Eğilmez’in konuğu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ydı. Programın odak noktası öğretmen atamaları olurken kullanıcılardan Nabi Avcı’ya “Ataması yapılmayan öğretmen sorunu nasıl çözülecek sorar mısınız?” gibi sorular vardı. “Atanmak istiyoruz müjde verin bize,” diyen kullanıcılar program boyunca #nabihocaogrtkenaraatmamarttaata etiketini kullandı.

Survivor haftasonuna hazırlık yapan takipçilerinin parmaklarında haftayı beşinci sırada kapattı.Tolga Karel’e haciz gelmesi ile ilgili haber kullanıcılar arasında hızla yayılırken “Hayat, Survivor’da kadınlarda bi tüy bile çıkmaması, ama erkeklerde saç sakal birbirine girmesi kadar saçma.” esprisi sıkça paylaşıldı.

Hafta sonu Sosyal TV’de olup bitenler

Hafta sonunun açık ara farkla galibi Acun’un artık efsaneleşen yarışması Survivor oldu. Cumartesi günü 9,833 kullanıcıdan 12,027Tweet alarak yayılımda8,758,797 kullanıcının Twitter akışına ulaşan yarışma günü galibiyetle kapattı. Sosyal TV izleyicisi Survivor yarışmacısı Sahra ile ilgili “”Prenses olmak için prense ihtiyacım yok, ben zaten kralın kızıyım” diyen survivor kezosu (temsili)” esprilerini paylaşırken, bir diğer yarışmacı futbolcu Serenay ile ilgili “Survivor’daki Serenay gibi karım olsun başka bir şey istemem deli gibi futbol oynuyor kız ya” yorumunu yaptı.  Duygu Bal ile ilgili “İşte Survivor’ın en seksi kadını” haberi Twitter’da hızla yayıldı.Anıl’ın Survivor 2014’ün en güzel kızı kim sorusuna Serenay yanıtını vermesi izleyiciler arasında sıkça paylaşıldı. Yarışma boyunca kullanılan etiketlerden #survivormert, #survivorserenayaktas ve #sonunakadarturabi öne çıkanlar olurken, @survivorturkiye, @serenayaktas, @edaedaozerkan, @acuncom, @turkerkegin, @cubukkarakter, @startv, ve @dogusofficial hesapları en çok mention alan hesaplar oldu.

Cumartesi günü ikincilik, sosyal TV izleyicisini duygusallaştıran Fatih Harbiye’nin oldu. #cumartesifatihharbiyezamani diyen izleyiciler diziden önce set fotoğraflarını ve fragmanları paylaşarak diziye ısınma hareketlerini tamamladı. Bu hafta #büyükacı etiketi ile yayınlanan dizi, etiketin hakkını vermiş gibi gözüküyor. “Benim sadece âşık olduğum adam var, seninse bir sürü bahanen var Macit” alıntısını sıkça paylaşan izleyiciler dizinin ilerleyen saatlerinde “Neriman ve Macit perişan oldular yeter bu kadar acı yeter” diyerek isyan etti.

Medcezir, Şefkat Tepe, Kurtlar Vadisi ve Arka Sokaklar birbirlerini takip ederek sıralamada ilk altıyı kapattı.

Pazar akşamı Survivor’a daha bir heyecanlı sarılan sosyal TV izleyicisi attıkları 22,752Tweet ile yarışmayı günün galibi yaptı. Geceye damgasını Turabi’nin Striptizci olmasıyla ilgili haber damgasını vurdu ve hızla kullanıcılar arasında yayıldı. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğuTurabi ve Sahra ikilisinden hiç haz etmediklerini dile getirirken “Bu survivor gönüllülerde ki müge çok tatlı kız” yorumun yaptı. “Survivor’da nedenini bilmesem de hep gönüllüleri tutuyorum. Fakir olduğum için galiba.” diyen izleyiciler “Gönüllüler de iyi ama ünlüler alır” öngörüsünde bulundu.

Pazar gecesi ikinciliğini Kuzey’in Oğlu, üçüncülüğü ise Güneşi Beklerken aldı. “Güneşi beklerken başladı rahatsız etmeyin lütfen” uyarıları ile dizilerini izlemeye başlayan sosyal TV izleyicisi Kerem Bursin ve Hande Doğandemir ikilisinin uyumuna övgüler yağdırdı. Kerem ile Aksel’in kapışması bölümün en beklenen olayları arasına girerken, izleyiciler gece boyunca #kereminkizginligi etiketini parmaklarından düşürmediler.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 14-15-16 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.