MediaCat

McDonald’s’tan dijital pazarlama atağı

Dijitaldeki stratejisini yeniden gözden geçiren fast food devi, dijital pazarlamaya yüz milyonlarca dolar harcamayı planlıyor.

McDonald’s’tan dijital pazarlama atağı

McDonald’s; yeni dönemde mobil uygulaması, müşteri ilişkileri yönetimi platformu ve çevrimiçi satış kanalları dahil olmak üzere dijital pazarlama alanındaki operasyonlarını geliştirmeye odaklanacağını açıkladı. Çalışanları ve franchise’ları ile paylaştığı notlara göre fast food devi, önümüzdeki birkaç yıl içinde dijital pazarlama faaliyetlerine yüz milyonlarca dolar harcamayı planlıyor.

Dijital pazarlamaya yatırım kararı, McDonald’s’ın dijital satışlar yoluyla büyümesini sürdürmeye çalıştığı ve inatçı gıda enflasyonu karşısında harcamalarına daha fazla dikkat eden tüketicilere ulaşmaya devam etmek amacıyla sadakat programlarını güçlendirdiği bir döneme denk geliyor. Marka, dijital pazarlama yatırımlarını artırırken, hangileri olduğunu paylaşmadığı farklı pazarlama kanallarındaki yatırımlarını azaltmayı düşünüyor. Vivvix verilerine göre markanın 2023’te ABD özelindeki ölçülen medya harcamaları 648 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiş; bu harcamaların yüzde 50’sini TV, yüzde 33’ünü dijital oluşturmuştu. McDonald’s’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ilk çeyrek sonuçları, kısmen düşük gelirli tüketicilerinin geri çekilmesi nedeniyle beklentilerin gerisinde kalmıştı.

Global CMO Morgan Flatley’nin açıklamasına göre, markanın yeni dönem planları arasında müşterilerin uygulama indirmeden sipariş vermelerini sağlayan kanallara yatırım yapmak, sadakat programından kazandıkları puanları kullanma yollarını artırmak ve kişiselleştirilmiş sipariş önerilerini geliştirmek yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.