KFC’den kova tarzı şapkalar

Marka sıradışı ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

11.07.2019 - 11:45 | Sencer Uçar

KFC'den kova tarzı şapkalar

Geçmişte, üç farklı sosuyla müşterilerin kıyafetlerini tehdit eden Dirty Louisiana için Albay Sanders temalı önlük hazırlayan, Noel arifesinde kızarmış tavuk kokulu odun satışına başlayan ve gravy sos kokulu mumlarıyla burunları şenlendirmeye çalışan KFC, bu kez kovadan şapka çıkardı.

KFC’nin Rusya’da yeniden markalama faaliyetleri kapsamında Wieden + Kennedy Amsterdam, marka için St. Petersburg merkezli sokak giyim markası Mam Cupy işbirliyle kova-şapkalar hazırladı. KFC’nin kova-şapkalarının fiyatı ise 30 dolar.

KFC Rusya Pazarlama Direktörü Daniel Rubinovski, markanın, köklerini kurucusu Albay Sanders’tan alan yaratıcılık ve inovasyon tutkusunun izinden ilerlediğini ve bu tutkunun bu defa ikonik tavuk kovasını etkileyici ve deneysel bir şekilde dönüştürdüğünü söyleyerek, “(Şapkaların) KFC tutkunlarını heyecanlandıracağını umuyoruz ve kim bilir, belki gelecekteki işbirlikleri için de ilham kaynağı olur” dedi.

KÜNYE

  • Reklamveren: KFC Rusya
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Amsterdam
Kaynak: Adweek, Creative Review

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.