MediaCat

McCann’e yeni global CCO

McCann Worldgroup’un yeni küresel kreatif lideri belli oldu.

McCann’e yeni global CCO

IPG ajanslarından McCann Worldgroup’un yeni global CCO’su Javier Campopiano oldu. McCann’den önceki son adresi Grey olan Campopiano, yeni görevinde 100’den fazla ülkeye yayılan ve 16 bin çalışanı bulunan ajansın yaratıcı çalışmalarının yönetiminden sorumlu olacak.

McCann’in kısa süre önce baş ürün sorumlusu olarak terfi ettirdiği Suzanne Powers ile yakın işbirliği hâlinde çalışacak olan Campopiano, McCann Worldgroup CEO’su Daryl Lee’ye rapor raporlama yapacak.

Javier Campopiano, kariyerine Ogilvy Arjantin’de başladı. Ogilvy Latin Amerika’da kreatif direktör olarak görev yaptıktan sonra FCB New York’a transfer olarak burada CCO rolünü üstlendi. Ardından Saatchi & Saatchi Kuzey Amerika’da aynı görevi yürüten Campopiano’nun bu çatı altındaki en bilinen işi ödüllerle de taçlanan “It’s a Tide Ad” oldu. 2019’da yolu WPP ajanslarından Grey’le kesişen Campopiano, 2021’den bu yana Grey’in global CCO’luğunu üstleniyordu.

Campopiano yeni adresi ve görevine ilişkin yaptığı açıklamada, “Son dört yıl kariyerimin en tatmin edici yılları arasında yer aldı ve Daryl ve ekiple tanıştığımdan beri, sektörümüzdeki en eksiksiz ve heyecan verici marka ve yetenek topluluklarından birine katılmanın sonsuz olasılıklarını düşünmeyi bırakmadım. Bugünlerde kreatif sektör çalışanları olarak iki görevimiz var: Üzerinde çalıştığımız işleri mükemmellik çıtasına yükseltmek ve sektörümüzü yeniden bir yetenek mıknatısı hâline getirmek. McCann Worldgroup, bu hedefleri gerçekleştirmek için heyecan verici bir yer” ifadelerini kullandı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.