MediaCat

Twitter en az 200 çalışanı daha işten çıkardı

Yeni işten çıkarma kararıyla Twitter işgücünün yüzde 10’uyla yollarını ayırmış oldu.

Twitter en az 200 çalışanı daha işten çıkardı

Elon Musk döneminden önce 7 bin 500 olan çalışan sayısının 2 bine kadar indiği Twitter’da geniş çaplı bir işten çıkarma daha yaşandı. Twitter’ın işgücünün yüzde 10’una denk gelen en az 200 çalışanla yollar ayrıldı.

New York Times’ın haberine göre, bir hafta önce çalışanların birbirleriyle iletişim kurmaları zorlaştırıldı. Eski ve mevcut beş Twitter çalışanı, geçtiğimiz hafta şirketin dahili mesajlaşma hizmeti Slack’in çevrimdışı hale getirildiği, çalışanların birbirleriyle sohbet etmelerinin ya da şirket verilerine bakmalarının engellendiği bilgisini paylaştı. Cumartesi gecesi bazı çalışanların kurumsal e-posta hesaplarından ve dizüstü bilgisayarlarından çıkış yaptıklarını fark ettiklerini ifade eden üç çalışan, bunun işten çıkarmaların ilk işareti olduğunu belirtti.

Twitter’daki yeni işten çıkarmalar, platformun birçok özelliğini çevrimiçi tutmaya sağlayan makine öğrenme ve site güvenilirliği üzerinde çalışan veri bilimcileri, mühendisler ve ürün müdürlerini etkiledi. Konuya yakın bir kişi, platformun gelir sağlama altyapısı ekibindeki çalışan sayısının 30’dan 8’e düştüğü bilgisini paylaştı. İşten çıkarılanlar arasında Twitter’ın önceki yıllarda satın aldığı küçük çaplı teknoloji şirketlerinden kurucular da yer aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.