M&C Saatchi İstanbul’da

Küresel reklam ağı Türkiye pazarına satın almayla giriyor.

09.07.2015 - 13:53 | Ali Kuru

M&C Saatchi İstanbul'da: INSPI(RED)

Maurice Saatchi ve Charles Saatchi‘nin, 1970’de kurdukları Saatchi & Saatchi‘den 1995’te ayrılarak kurdukları küresel reklam ajansı M&C Saatchi, ağını genişletmeye İstanbul ayağı ile devam ediyor. İstanbul merkezli bağımsız ajans INSPI(RED)‘ın azınlık hissesini satın alan M&C Saatchi, bu ortaklıkla M&C Saatchi Istanbul‘un kapılarını aralıyor.

M&C Saatchi: Alp Üstüngör, Ajans Başkanı ve Kurucu Ortak - Tolga Üstüngör, Kreatif Direktör

Alp (solda) ve Tolga Üstüngör

Network’ün duyurusuna göre M&C Saatchi Istanbul’u yönetecek kadro şu isimlerden oluşuyor: Alp Üstüngör, Ajans Başkanı ve Kurucu Ortak; Arzu Sami, Grup Direktörü; Tolga Üstüngör, Kreatif Direktör; Kanıt Erdoğan ve İsmail Erüstün, Art Direktörler.

Duyuruda, INSPI(RED)’ın Vodafone, HP, Kahve Diyarı, Forum İstanbul ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi mevcut küresel ve yerel müşterileriyle çalışmaya devam edeceği vurgulanıyor.

M&C Saatchi’nin Küresel CEO’su Moray MacLennan, ortaklığa ilişkin “Stratejimiz, benzer bakış açılarına sahip insanlarla birlikte olabileceğimiz stratejik lokasyonlarda yer almak. Türkiye pazarının çokuluslu markalar için önemi her geçen gün artıyor ve Alp sayesinde burada sadece en üst düzeyde bir yaratıcı girişimciye değil, aynı zamanda dünya üzerinde etki bırakmaya inanan birisine sahibiz” ifadelerini kullanıyor.

Yeni ajansın başkanı olarak görev yapacak Alp Üstüngör ise, “Bu ortaklığın bizi, özellikle dijital ve mobilde, bizi biz yapan değerlerimizi yitirmeden büyümemizi sağlayacak eşsiz bir çevreye taşıyacağına inanıyoruz” diyor.

M&C Saatchi’nin duyurusunda, hâlihazırda Beyrut ve Abu Dabi’deki ofislerle birlikte İstanbul’un, network’ün bölgedeki pozisyonunu güçlendireceğine inançlarının tam olduğu belirtiliyor. Ajans ağı, İstanbul ofisini yine 2015’te açılacak Ben-Natan Golan, Tel Aviv ve Santa Clara, São Paulo ofislerinin izleyeceğini söylüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.