İsviçreli turizm ofisinden akıl çelen açıkhava uygulaması

Sizi işinizi ya da okulunuzu kırmaya ne ikna eder?

09.07.2015 - 12:06 | Ali Kuru

İsviçreli turizm ofisinden akıl çelen açıkhava uygulaması

İsviçre‘nin doğusunda yer alan Graubünden, doğal dokusu ile dikkat çeken ve bu doku sayesinde ülkenin en önemli tatil beldelerinden birisi haline dönüşmüş olan bir kanton. Ülkenin en büyük kenti Zürih’te yaşayan İsviçrelilerin dikkatini çekmeyi amaçlayan Graubünden Turizm Ofisi, Jung von Matt/Limmat AG işbirliğinde oldukça ilginç bir açıkhava kampanyası yürütüyor.

Zürih Tren İstasyonu‘na yerleştirilen ve Graubünden’in dağlık bölgelerinden Vrin’den canlı bir bağlantıyı aktaran interaktif bir billboard‘ın kullanıldığı kampanyada, günlük yaşamın koşuşturması içindeki yolcuların aklını çelen bir Graubünden turizm elçisi yer alıyor. Önünden geçenlere seslenerek sıkıcı günlerini dağ havası ile aydınlatmayı vaat eden elçi, potansiyel ziyaretçileri işi ya da okulu kırmaya ikna etmeye çalışıyor. Bunun için ücretsiz bir tren bileti sunan ve gerekirse öğretmenleri ya da patronları telefonla arayarak ziyaretçiler adına izin isteyen kahramanımız, aklını çeldiği kişileri öğle yemeği masasında buluşturmayı başarıyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.