Cannes Lions’a göre tasarımın sınırlarını zorlayan 13 kampanya

Design Lions'ın en iyileri.

09.07.2015 - 15:50 | Ozan Mert

Cannes Lions’a göre tasarımın sınırlarını zorlayan 13 kampanya

Cannes Lions’ın tasarım kategorisi Design Lions bu yıl dünya çapında 2409 başvuru aldı. Türkiye’nin 13 işle başvurduğu fakat herhangi bir ödül kazanamadığı kategoride bu yıl Grand Prix’nin yanı sıra 12 tane Altın Aslan dağıtıldı. Kategorinin büyük ödül kazanını Volvo için hazırladığı “Lifepaint” kampanyası ile Grey Londra oldu; ajans aynı işle daha önce Promo & Aktivasyon kategorisinde de Grand Prix kazanmıştı.

Interbrand Group Global CCO’su ve Design Lions Jüri Başkanı Andy Payne, diğer birçok jüri ile benzer bir düşünce şekliyle, tasarımı dünyayı olduğundan daha iyi bir yer haline getirmek için kullanan işlere baktıklarını ve büyük ödülle onurlandıracakları işte marka hakkında bir beyan ile birlikte bir ölçek ve kültürel değişim hissi aradıklarını belirtmişti. Payne ayrıca, “Hakkında uzun uzun tartıştığımız, bizim için sürpriz faktörünü en çok barındıran başvurularsa, kategorinin sınırlarından taşan, bu sınırları muğlaklaştıran çalışmalar oldu” demişti.

Design Lions Grand Prix ve Altın Aslan kazananları şöyle sıralandı:

Lifepaint, Volvo İngiltere (Grey Londra)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.