Martin Sorrell geri dönüyor

WPP’nin eski CEO’su global bir reklam şirketi kurmak için kolları sıvadı.

30.05.2018 - 10:01 | Tuğba Dülger Özöğretmen

Sorrell'den WPP'ye MediaMonks çalımı

Nisan ayında başlatılan soruşturmanın ardından WPP CEO koltuğundan ayrılan Martin Sorrell sahalara veda etmiyor. Ad Age’te yer alan habere göre, Sorrell yeni bir reklam, pazarlama ve reklam teknolojileri şirketi kurma planlarını hayata geçirmek için ilk adımı attı.

Haberde yer alan bilgiye göre, İngiliz Derriston Capital şirketinin sözcüsü yaptığı açıklamada; “global medikal teknolojileri sektöründeki fırsatları değerlendirmek üzere kurulan şirketin (Derriston Capital), bu sabah İngiltere’de yapılacak duyuruyla, bir Sorrell yatırımı olan S4 Capital’i satın aldıklarını ilan edilecekleri” bilgisini verdi. S4 Capital, 40 milyon poundu Sorrell’in kendi yatırımından, 11 milyon poundu ise kurumsal yatırımcıların yatırımlarından oluşan bir şirket.

Habere göre, Sorrell yeni şirket kimliğinin CEO’su olarak başa geçerken, şirketin yeni ismi de S4 Capital olacak. Şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre ise S4, bu yeni satın almadan doğan bir yeni nesil global reklam, pazarlama ve reklam teknolojileri şirketi kurmada itici güç olacak görev yapacak.

Kaynak: Ad Age