MediaCat

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

Derginiz bu yıl üçüncü kez, yine mart sayısında En Yaratıcı 50 kapak konusuyla sizi selamlıyor.

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

MediaCat yarın mart sayısıyla raflardaki alacak. Bu yıl üçüncü kez hazırladığımız ve alanında ilham veren işlere imza atmış 50 kişi/kurumun yer aldığı En Yaratıcı 50 seçkisini kapak konusu olarak bulacağınız derginize bu ay iki ek birden eşlik ediyor: Wero ve Sürdürülebilirlik eklerini keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Peki, Mart sayısında sizi neler bekliyor? Buyurun birlikte bakalım.

En Yaratıcı 50

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyorYaratıcılık her yıl başka kavramlarla anılıyor. Ancak her defasında tanımlara sıkıştırılamayacak kadar cesur olan yaratıcılık kazanıyor. Ve toplumun cesur, oyunbozan ve yenilikçi yaratıcıları her yıl başka alanlarda boy gösteriyor.
Bu sebepledir ki, bu yılın “en yaratıcı 50″si sanata, teknolojiye, popüler kültüre ve diğer pek çok disipline temas ederek sıyrılıyor benzerlerinden.

Takipçi değil takip edilen olanlar, oyunun kurallarına sorgusuz uymak yerine yeni kurallarla çıkagelenler, tarzıyla fark yaratmaktan korkmayanlar ve yaratıcılığı dönüştürmekten çekinmeyenler… Etkileyici hikâyeleriyle “En Yaratıcı 50” karşınızda.

Silikon Vadisi’ndeki medya ajansı

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

25 yılı reklamveren kanadında olmak üzere toplam tecrübesi 80 yılı bulan BPN Istanbul’un yönetim kadrosu, ajansın vizyonunu bu dört kelimeyle anlatıyor. 2016’yı dönüşüm ve Turkcell konkuruyla hatırlayan ajansın yöneticilerinden bu yıla dair beklentilerini dinledik.

Tüketicinin sadakat programı tercihleri

Ketchup ve FikriMühim işbirliğiyle üçüncü kez gerçekleştirilen Türkiye Sadakat Programları araştırmasının 2016 sonuçlarına göre, bir kişinin aktif olarak kullandığı sadakat programı sayısı 14. Markalar için adeta tüketiciyi tanıma kılavuzu niteliğinde içgörüler barından kapsamlı araştırmada, en çok tercih edilen programlardan memnuniyet ve tavsiye oranlarına kadar birçok detay mevcut.

Yaratıcılık, teknoloji ve data bir arada!

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

Publicis Groupe’un Türkiye’deki 14 ajansı, 2017 başı itibarıyla tek bir çatı altında, Publicis One’da toplandı. Artık medya planlamacı, veri analisti, kreatif direktör ve PR temsilcisi aynı masada oturacak. Hem yeni yapılanmayı hem de medya yönetiminin güncel hallerini konuşmak üzere yeni organizasyonda Chief Media Officer rolünü üstlenen Kağan Yıldızalp’le bir araya geldik.

“Bize izin verilen alanda oynamıyoruz”

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

Mert Fırat, Muzaffer Yıldırım, Koray Candemir, Didem Balçın ve Harun Tekin bugünlerde oyunbozanlık peşinde. Bunu da, “kitlelerin değil üretenlerin zevki”ni esas alan, sanatsal girişimlerin ekonomisini sağlayacak ve onlara alan yaratacak bir mekânla, DasDas’la yapacaklar. Tiyatro, müzik, stand-up, atölyeler ve yemek sanatları… Tüm bu bileşenlerin kültür-sanat alanında nasıl bir marka yaratacağını sormak için bir araya geldik.

Müzik piyasasının yeni vârisi: Streaming servisleri

“Beklenenden hızlı oldu”, “Tahminler yanılttı”… Sektörden yükselen sesler bizi streaming piyasasını ele almaya yöneltti. Tarihte ilk kez, streaming yoluyla dinleme, müziği indirmeyi geçmişken, müzik piyasasındaki değişikliğe daha yakından bakıyoruz.

“Saflaşıp kendimizi bulmamız gerekiyor”

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

Uğurcan Ataoğlu’na göre saflık arayışı hayatın tamamıyla ilgili. Tasarım ise bunun yalnızca bir kolu. Hatta öyle ki, “Belki mesleki olarak da bir köylü gibi yaşayıp üretmenin zamanı gelmiştir” diyor Ataoğlu. Kendisiyle yaratıcılığın “en saf” hallerini konuştuk.

Super Bowl LI’in ardından

ABD televizyon yayıncılığının en büyük arzu nesnesi Super Bowl’un 51’ncisi, New England Patriots’ın zaferi ile tamamlandı. Sportif tarafıyla 30’dan fazla rekorun kırıldığı ya da egale edildiği mücadelenin medya ve iletişim ayağında da yine birbirinden kıymetli veriler üretildi.

“2017 ses getirecek projelerin yılı”

Mart sayısı En Yaratıcı 50 ile geliyor

Super Bowl’da ABD başta olmak üzere tüm dünyaya Morgan Freeman’la seslenen Türk Hava Yolları, 2017’de globalde olduğu kadar yerelde de yoğun bir iletişim takvimine sahip. Halihazırda konkur sürecinde olan THY’nin yeni yıla ilişkin planlarını ve Super Bowl LI’deki reklam performansını Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu ile konuştuk.

Advertising Age Agency A-List 2017’yle MediaCat’te

Advertising Age; ajansları gelirleri, ödül performansları, yapısal dönüşümleri, yenilikçi yaklaşımları ve müşteri kazanımları gibi pek çok kalemi değerlendirerek oluşturduğu Agency A-List’in 2017 versiyonunu yayınladı. Bu yılki listede “Yılın Ajansı” koltuğunun sahibi Anomaly.

Sektörün Şubat ayındaki uluslararası gündemini takip etmek için Advertising Age’e göz atmayı ihmal etmeyin.

2 Ek birden: Wero ve Sürdürülebilirlik

İlk kez geçtiğimiz yıl yayınladığımız, kahramanı kadınlar olan Wero da dopdolu Mart içeriklerimiz arasında kendine yer buldu. Kapak konusunda Türkiye’de kadınların son 15 yılda demografik olarak ve yaşam tarzı verileri özelinde geldikleri noktayı ortaya koyan TGI araştırmasının yer aldığı Wero’yu beğeneceğinizden eminiz.

Klasikleşen bir MediaCat eki olan ve markaların güncel sürdürülebilirlik projelerini tüm detayları ile bir araya toplayan Sürdürülebilirlik eki de her zamanki arşivlik değeri ile derginizin Mart sayısıyla birlikte.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.