MediaCat

Mars o kadar da uzak değil

VML Brezilya’dan ülkedeki yoksulluk kaynaklı yaşam koşullarına dikkat çeken kampanya.

Nüfusun 200 milyonu aştığı Brezilya’da 35 milyon insanın arıtılmış suya erişimi bulunmuyor, 100 milyon kişinin kanalizasyon şebekesine erişimi yok. 6 milyondan fazla ev insani barınma koşullarına sahip değil. Elektrik, sanitasyon, içme suyu, barınma gibilerinin yokluğu bir başka gezegenin koşullarına, Mars’a benzetilebilir.

VML Brezilya, görevleri arasında barınmayla ilgili durumlarda kamu çıkarını gözetmenin de yer aldığı São Paulo Kamu Bakanlığı için hayata geçirdiği farkındalık çalışmasında kendi gezegenimizde görmezden gelinen gerçeklere dikkat çekiyor. Ülkede yoksulluk nedeniyle insani koşullarda yaşayamayan milyonların, yaşam arayışı ve yaşanabilir hale getirmek için her yıl milyarlarca doların harcandığını Mars ile benzer koşullara sahip olduğunu gösteren kampanya, Mars için yapılan yatırımların Dünya’daki insanların hayatını değiştirmek için kullanılabileceğini anlatıyor.

VML Brezilya CCO’su Sleyman Khodor, “Burnumuzun dibinde milyonlarca Brezilyalı insanlık dışı koşullarda yaşarken, Mars’ı yaşanabilir hale getirmek için milyonlar harcayan kişi ve kurumlar hakkında çokça habere denk geliriz. Bu kampanya toplumsal farkındalığı artırmayı, yoksullukla daha etkili mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.