MediaCat

Markanızı zihinlere görsel çekiçle işleyin!

Laura Ries, Görsel Çekiç’te söz ile gözün yerinde birlikteliğinin marka başarısındaki rolünü anlatıyor.

Markanızı zihinlere görsel çekiçle işleyin!

Pazarlama stratejileri bugüne kadar sözcüklerin hâkimiyeti üzerine kurulu bir bakış açısıyla belirleniyordu. Pazarlama planları, sloganları ve mesajları öncelikli olarak kelimeler yoluyla kurgulanırken görsel kullanımı bu çalışmalarda zenginleştirici bir ek unsur olmaktan öteye gidemiyordu. Oysa pazarlamanın gözden kaçırdığı bir durum var: İmgenin gücü, çoğu zaman sözün gücünü aşarak tüketicilerle markalar arasında kurulan bağın duygusal ağırlığını artırıyor.

Laura Ries, Görsel Çekiç'te söz ile gözün yerinde birlikteliğinin marka başarısındaki rolünü anlatıyor.Marka Yaratmanın 22 Kuralı, Yönetim Odasında Savaş ve İnternette Marka Yaratmanın 11 Değişmez Kuralı kitaplarının ortak yazarı olan marka stratejisti Laura Ries, Görsel Çekiç‘te (Visual Hammer) pazarlamaya yeni bir görsel bakış açısı kazandırarak imgeye hakkını veriyor. Pazarlama literatürüne kazandırdığı ‘görsel çekiç’ ve ‘sözel çivi’ kavramlarıyla markalara kalıcılık sağlayacak yaratıcı düşünüş biçimlerinin önüne set çeken görünmez bariyerleri ortadan kaldıran Ries, pazarlama planlarını kökten değiştirecek yenilikçi bir yaklaşımın yolunu açıyor.

Markaların sözcüklerle ifade edilen konumunu sözel çivi, konumlandırma çivisini tüketicinin zihnine işleyecek aleti ise görsel çekiç olarak tanımlayan Ries, böylelikle geleneksel pazarlamaya yerleşmiş imge algısını görüntüyü bir dekorasyon değil tam tersine bütünün bir diğer ve önemli yarısı olarak değiştirerek markalara tüketicilerin zihninde yer etmeleri için yeni bir açılım sunuyor.

Brand Week Istanbul konuşmacıları arasında yer alan Ries’ın MediaCat Kitapları’ndan yayınlanan kitabına kapital.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.