Markaların 8 Mart gündemi: El âlem

Hem Elidor hem de TEB'den el âleme meydan okuyan kampanyalar.

06.03.2018 - 11:46 | Sencer Uçar

Markaların 8 Mart gündemi: El âlem

Markaların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hazırlanan reklam kampanyaları ekranlardaki yerini yavaş yavaş almaya başlamışken, yayınladıkları reklam filmleriyle bu yıl hem TEB hem de Elidor ortak bir meseleyi, “el âlem”i odaklarına alıyor.

Elidor’un Manajans JWT imzalı filminde kadınlar, toplumun kendileri için biçtiği kalıplara ve yargılayıcı bakışlara meydan okuyarak, “el âlem”in yoluna mahkûm olmak yerine kendi yollarından ilerliyor. Filmde bol bol “el âlem”, “el âlem”e yetecek kadar da “el âlem ne derse desin” ile karşılaşıyoruz.

Markanın, hep kendi yolunda ilerleyen kızlara desteğini sunduğu kampanya, sosyal medyada #hepkendiyolumuzda etiketi ile yer alıyor.

TEB ise #ElAlemNeDer etiketiyle desteklediği reklam filminde farklı kadın girişimcilerin hikâyelerini, nesilden nesle aktarılan önyargılara meydan okuyuşları eşliğinde ele alıyor. Marka, Tick Tock Boom imzalı film boyunca varlığını hissettiğimiz, belirgin biçimiyle ise iç ses olarak maruz kaldığımız önyargıları kapı dışında bırakarak koyuyor tavrını.

Konu “kadın” olduğu zaman, dikkat çekilmesi gereken çok şey var elbette. Meselenin hem kendisine hem de alt başlıklarından her birine farklı perspektiflerden eğilmek mümkün ancak her iki markanın da bu yıl 8 Mart kapsamında odaklarına “el âlem”i almaları ve “el âlemin diyeceğine” meydan okumaları da üzerinde durulması gereken bir husus.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.