MediaCat

Markalardan orman yangınlarıyla mücadeleye destek

Yangınlarla mücadeleye kimi markalar bölgelerde üstlendikleri sorumlulukla destek veriyor.

Markalardan orman yangınlarıyla mücadeleye destek

Türkiye 28 Temmuz tarihinden bu yana orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından paylaşılan son bilgilere göre, sekiz gün içerisinde ülkemizin 34 ilinde 160 orman yangını kontrol altına alındı; Antalya, Muğla, Aydın, Isparta ve Denizli’de farklı noktalarda 14 yangın ise devam ediyor. Orman yangınlarıyla mücadelede başta hava desteği olmak üzere kamuoyunda yoğun eleştiri ve tartışmalar sürüyor.

Orman yangınlarının başlamasıyla birlikte harekete geçen kimi markalar yanan bölgelerin yeniden ağaçlandırılması adına fidan bağışı desteğinde bulundu. Bazı markalar ise yangınla mücadeleye ve bölge halkına destek olmak adına daha somut adımlar attı:

CarrefourSA

CarrefourSA 30 Temmuz günü Antalya’nın Manavgat ve Akseki ilçelerine yardım TIR’ı ulaştırarak, bölgede yer alan kamu kurumlarına su, gıda ve hijyen malzemesi dağıtımına başladı.

Marka yangından etkilenen bölgelerde yardım TIR’larının yanı sıra şubelerinden su, buz, içecek, gıda, hijyen malzemeleri, ev tekstil ürünleri, bebek bezi, temizlik ürünleri ve hayvan maması desteği sunuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

CarrefourSA (@carrefoursa)’in paylaştığı bir gönderi

Migros

30 Temmuz itibarıyla yangın bölgelerinde AFAD Koordinasyon Merkezleriyle koordineli olarak ihtiyaç malzemelerini teslim eden Migros, soğutuculu TIR, yangın hortumu gibi teknik ekipmanları bölgelere ulaştırmak için harekete geçti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Migros Türkiye (@migros_tr)’in paylaştığı bir gönderi

Halkbank

Halkbank, yangın mağdurlarına destek amacıyla yangın bölgelerine iki adet yardım TIR’ı yönlendirdi. İstanbul’dan yola çıkan yardım TIR’larında zor durumdaki vatandaşların sıvı ihtiyaçları için içecek, bu içeceklerin soğuk şekilde muhafaza edilmesini sağlayacak soğutucular, kafa fenerleri, cep telefonu şarj üniteleri ve powerbank cihazların yanı sıra ev ve sokak hayvanları için kedi ve köpek maması yer alıyor. Araçlar aynı zamanda bulundukları bölgede WiFi hizmeti sunarak iletişimin kesintisiz sağlanabilmesine destek sunuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Halkbank (@halkbank)’in paylaştığı bir gönderi

SunExpress

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasına destek veren SunExpress, bölgede görev alan AFAD, AKUT ve itfaiye personelini ücretsiz taşıyor. Kurum içi yardım kampanyasıyla bölgeye ihtiyaç malzemeleri tedarik eden SunExpress, ihtiyaç sahiplerine yardım göndermek isteyen dernek ve kuruluşların yardım malzemelerini ücretsiz ulaştırıyor.

Pegasus

Pegasus, yangın bölgelerinde mağdur olanlara ve yangınla mücadele ekiplerine destek amacıyla kamu kurumlarına, özel kurumlara, kuruluşlara ve yardım derneklerine yardım malzemelerini ücretsiz taşıyor.

Anadolu Efes

Anadolu Efes, yangın bölgelerine ulaştırılan yardımların muhafaza edilebilmesi adına Manavgat ve Marmaris’e soğutuculu TIR gönderdi. Adana, Mersin, Bodrum ve Milas’ta yangın koordinasyon merkezlerine soğutucu dolap ve şemsiye ulaştıran Anadolu Efes, afet bölgelerine ısıya dayanıklı eldiven, maske ve şapka ulaştırıyor. Anadolu Efes, Milas ve Marmaris’te elektrik sıkıntısı yaşanan bölgelere güç kaynağı sağlamak adına solar paneller iletmesinin yanı sıra bölgede HAYTAP tarafından kurulan hayvan sahra hastanelerinde ilaç muhafazasının sağlanması adına soğutucu desteği de sağlıyor.

Aras Kargo

Su, konserve, ilaç, el feneri, yangın hortumu, yanmaz eldiven, yanmaz ayakkabı gibi ihtiyaç malzemeleri için malzeme toplama noktaları oluşturan Aras Kargo, malzemeleri yangın bölgelerine ücretsiz ulaştırıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Aras Kargo (@aras_kargo)’in paylaştığı bir gönderi

Yurtiçi Kargo

Yangın bölgelerindeki belediyelerle görüşen Yurtiçi Kargo, belirlenen acil ihtiyaç listesindeki yanmaz ayakkabı, yanmaz eldiven, iş ayakkabısı, kafa lambası, N95 maske, kalın çorap ve el fenerlerini bölgeye ücretsiz taşıyor. Şirket aynı zamanda kendi satın aldığı acil ihtiyaç ürünlerini de bölgeye ulaştırıyor.

Varan

Varan, tüm yardım malzemelerini bölgeye ücretsiz ulaştırıyor.

Turkcell

Yangın bölgelerinde iletişimin aksamaması adına mobil baz istasyonlarını devreye alan Turkcell, söz konusu bölgelerdeki müşterilerine ücretsiz konuşma, SMS ve internet tanımlıyor. Marka yangın bölgelerine powerbank ve mobil şarj istasyonu desteği sunarken, yangınla mücadele eden ekiplere de kesintisiz iletişim kurabilmeleri için Kahraman Paket ile destek veriyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Turkcell (@turkcell)’in paylaştığı bir gönderi

Vodafone

Vodafone yangın bölgelerinde müşterilerine ücretsiz konuşma ve internet paketi tanımlıyor.

Metro Türkiye

Yangınların başlamasının ardından acil ihtiyaçları analiz eden Metro Türkiye; Türk Kızılay, AFAD ve yerel yönetimlerle koordine şekilde bölgeye yardım ve destek ulaştırıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Metro Türkiye (@metroturkiye)’in paylaştığı bir gönderi

Koçtaş

Koçtaş, yangın bölgelerine kafa lambası, çalışma lambası, pil, çadır, testere, yanmaz eldiven gibi ürünlerinden oluşan malzemelerle destek oldu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Koçtaş (@koctas)’in paylaştığı bir gönderi

Coca-Cola Türkiye

Yangın bölgelerine ilk günden itibaren 100 binden fazla ürün, soğutucu ve şemsiye desteği sunan Coca-Cola, bölgelere soğutuculu TIR’lar da yönlendirdi.

Unilever Türkiye

Soğutuculu Algida TIR’larını Antalya ve Muğla’daki Afet Koordinasyon Merkezlerine ulaştıran, gıda ve hijyen ürünü desteği sağlayan Unilever Türkiye, Algida saha ekipleriyle soğutucu kabin, buz su ve çeşitli ürün desteği sunuyor. Unilever Türkiye yangınla mücadele edenlere ulaştırılması adına bölgeye kişisel koruyucu ekipman, powerbank gibi ürünler de gönderiyor.

Hepsiburada

İhtiyaçların yangın bölgelerine hızlıca ulaştırılabilmesi adına siparişleri önceliklendiren ve kargo bedelini üstlenen Hepsiburada, yangın bölgelerinde Hepsiexpress ve Hepsijet lojistik ekipleriyle malzeme desteği sağlıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

hepsiburada (@hepsiburada)’in paylaştığı bir gönderi

Boyner

Yangınlarda zarar görenlerin giyim ihtiyaçlarını karşılamak adına Boyner Grup Gönüllülerince hazırlanan yardım paketleri bölgeye ulaştırılıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BOYNER (@boyner)’in paylaştığı bir gönderi

Shell Türkiye

Afet bölgesinde görev alan araçlara ve yangına müdahale eden helikopterlere akaryakıt desteği sağlayan Shell Türkiye, Türk Kızılay ve bölgedeki istasyonları aracılığıyla da acil ihtiyaçlara destek olabilmek adına nakdi ve ayni yardımlarda bulunuyor.

Kolektif House

Kafa feneri, el feneri, yanmaz elbise, pil, N95 maske gibi ürünlerden bir ihtiyaç listesi hazırlayan Kolektif House, destekçilerin ilettikleri malzemeleri yangın bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Sabancı Holding

Sabancı Holding, 32 ton kapasiteli 41 adet su tankerini Muğla, Antalya, Denizli ve Isparta bölgelerindeki yangınla mücadele ve koordinasyon ekiplerine ve belediyelere gönderdi.

Xiaomi

Xiaomi Türkiye, yangın bölgelerinde iletişimin aksamaması adına Bodrum ve Marmaris Afet Koordinasyon Bölgelerine powerbank ulaştırıyor.

MNG Kargo

MNG Kargo, Türk Kızılay’ın afet bölgelerinde yapmakta olduğu yardımlara lojistik destek sunuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

MNG Kargo (@mng.kargo)’in paylaştığı bir gönderi

İşbir Yatak

Türk Kızılay ile koordine şekilde yangın bölgelerine yatak ve uyku ürünleri ulaştıran İşbir Yatak, tüm markaları yangın bölgelerine yardım etmeye çağırıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

İşbir Yatak (@isbiryatak)’in paylaştığı bir gönderi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.