MediaCat

Markalardan coronavirus’le mücadeleye bağış desteği

Markalar coronavirus salgınıyla mücadeleye bağışlarıyla destek oluyor.

Markalardan coronavirus’le mücadeleye bağış desteği

Geçtiğimiz ay Türk Tabipleri Birliği (TTB)’nin, sağlık çalışanlarının coronavirus salgınına karşı koruyucu ekipman ve tıbbi malzeme temininde eksiklikler yaşandığını bildirmesi üzerine markalardan anlamlı karşılıklar gelmeye başladı.

Sağlık çalışanlarının malzeme çağrısına yanıt veren markalardan Unilever Türkiye, Sağlık Bakanlığına 230 ton Domestos bağışında bulunduğunu açıkladı.

Beymen de İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne birer milyon TL’den toplam 5 milyon TL bağışta bulunduğunu açıkladı.

Nutricia Türkiye Genel Müdürü Dr. Yalım Üner, kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Nutricia ailesi olarak, büyük özveriyle hizmet eden sağlık personelimizin kullanması için hastanelerimize toplam 1 milyon TL değerinde koruyucu tıbbi malzeme bağışlayacağız. Fedakârlığınızın farkındayız, her zaman yanınızdayız” sözlerine yer verdi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#alkislarsaglikcalisanlarina #yasamahizmetediyoruz

Dr. Yalim Uner (@yalim.uner)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, coronavirus ile mücadele kapsamında bağış yaptığını sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu: “Yemeksepeti ailesi olarak coroanvirus’e karşı yürütülen bu savaşta, Sağlık Bakanlığımız bünyesinde çalışan doktor ve personelin ihtiyacı olan ekipmanın temininde kullanılmak üzere 1 milyon TL bağışladığımızı duyuruyorum. Sonuna kadar yanınızdayız.”

Yemeksepeti ayrıca, Domino’s ile birlikte,sağlık çalışanlarına 3 milyon TL değerinde 150 bin pizza gönderdi.

Hayat Kimya, devlet hastanelerine çeşitli hijyen ve temizlik ürünü desteğinde bulunduğunu açıkladı.

Saran Holding, Sağlık Bakanlığı ve Kırıkkale esnafına destek olmak için 1 milyon TL tutarında bir kaynak ayırdığını duyurdu.

Türkiye Finans, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne 10 bin adet tulum bağışladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.