Marka Okulu öğrencilerinden pazarlama iletişimi günlükleri

Pi yeni sayısında Marka Okulu'nda ortaya çıkan projeleri derliyor.

02.09.2014 - 13:23 | MediaCat

Marka Okulu öğrencilerinden pazarlama iletişimi günlükleri

Üç ayda bir yayınlanan pazarlama iletişimi ve kültürü dergisi Pi‘nin yeni sayısı Marka Okulu öğrencilerinin yazılarından oluşuyor. MediaCat Genel Yayın Yönetmeni ve Marka Okulu Öğretim Görevlisi Pelin Özkan‘ın konuk editörlüğünü yaptığı dergide yer alan yazılar da Marka Okulu öğrencilerinin geçtiğimiz öğretim yılında Pelin Özkan’dan aldıkları “CMO Perspektifi” dersinin dönem sonu projelerinin ürünleri.

Pazarlama iletişimi alanına oldukça geniş bir yelpazeden bakan katılımcıların yazıları okura zengin bir okuma deneyimi vaat ediyor. Aynı zamanda Sanovel İlaç AŞ Tanıtım Müdürü olan İlyas Muzaffer Özyıldırım’ın ve Işıl Sağlam’ın yazıları nöropazarlamayı inceliyorken, Sercan Yenipazar henüz ülkemizde pek bilinmeyen yeni bir alana ışık tutuyor: Karanlık pazarlama (dark marketing). Yazılardan üçü “marka” konseptine odaklanmış durumda: Vestel Beyaz Eşya Yeni Ürün Geliştirme Uzmanı Elif Ezgi Oğuz’dan “Marka Fanatizmi”, Merve Beyazıt’tan “Bir Markanın Başarısı” ve Özgür Zülfikaroğlu’ndan “Oyunu Değiştiren Marka Olmak.”

Marka Okulu öğrencilerinden pazarlama iletişimi günlükleri

TAB Gıda Finans Direktörü Özgür Çetinkaya’nın kaleme aldığı “Alışveriş merkezlerinin tüketicilere faydaları ve ekonomiye katkıları” başlıklı makale, oldukça detaylı bir şekilde alışveriş merkezlerinin Türkiye’deki gelişiminin ve bugün gelinen noktadaki işlevinin izini sürüyor.

Dergi sayfalarında kendine yer bulan diğer başlıkları ise şöyle sıralamak mümkün: Stratejist Burak Durmaz’dan “Adaptif ve proaktif bir pazarlama iletişimi için sosyal dinlemenin önemi”, Bentego Proje Yöneticisi Murat Sanlıdilek’ten “İçerik Pazarlaması”, Özgen Ülker Yıldız’dan “Sosyal Medyanın İnsan Davranışları Üzerindeki Etkileri”, Sena Balkaya’dan “Yetenek Yönetimi”, Isobar Türkiye Müşteri İlişkileri Direktörü Kamil Özkan’dan “Sosyal CRM ve Yeni Müşteri Hizmetleri” ve Şila Grayif’ten “Strateji ve Stratejik Düşünme.”

Pi’ye abonelik konusunda detaylı bilgiye MediaCat Okur Hizmetleri Sorumlusu Savaş Seçkinler (savasseckinler@kapital.com.tr) aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.