Manajans/JWT Wanda Digital’e ortak oldu

J. Walter Thompson, Wanda Digital'le ortaklık anlaşması imzaladı.

08.06.2015 - 15:10 | MediaCat

Manajans/JWT Wanda Digital'e ortak

J. Walter Thompson WorldWide ve WPP ailesinin üyesi Manajans J. Walter Thompson Türkiye, son beş yıldır izlediği dijital odaklı stratejilerinde önemli bir adım daha atarak Wanda Digital‘le ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma çerçevesinde Manajans J. Walter Thompson, Burak ve Burçak Günsev‘in 2006’da kurduğu Wanda Digital’in azınlık hisselerini satın aldı.

J. Walter Thompson, Wanda Digital'le ortaklık anlaşması imzaladı.

Manajans J. Walter Thompson Türkiye CEO’su Tuğbay Bilbay, ortaklıkla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Wanda’yı kurulduğu günden beri takip ediyorum. Başarılı büyüme süreçleri ve işlerine olan tutkularından çok etkileniyorum. Beraber yaptığımız projelerde hep uyumlu ve birbirimizi bütünleyici çalıştık. Bundan sonra da grup olarak mükemmel işler yaratacağımıza inancım tam. Birlikte çok güçlü bir takım yaratıyoruz” dedi.

Bilbay birleşmeden sonraki iş akışları için ise “Wanda Digital kendi müşterilerine, Manajans da kendi müşterilerine çözüm üretecek. Operasyonel olarak bir birleşme gerçekleşmeyecek. Arka planda know-how paylaşımı ve ortak innovasyon yatırımları olacak. Operasyonel bağımsızlığın önce müşterilerimiz sonra herkes için daha faydalı olduğunu biliyoruz” dedi.

Wanda Digital Ajans Başkanı Burak Günsev ise J. Walter Thompson ile imzaladıkları ortaklıkla ilgili şunları söyledi “Sürekli yenilikçi olmanız gereken bu yolda J. Walter Thompson ile güçlerimizi birleştirerek Türkiye’de yeni bir devrin kapılarını açıyoruz. J.Walter Thompson ailesine katılmanın standartlarımızı daha da yükselteceğine inanıyoruz. Geleceği birlikte yaratacağız.”