Magnum’dan hazzın kitabı

Marka hazzın farklı kültürel tezahürlerini tek bir kitapta topladı.

23.11.2018 - 14:15 | Arzu Nilay Kocasu

Magnum'dan hazzın kitabı

True to pleasure (hazzına sadık kal) sloganıyla hedef kitlesini önyargılara kulak asmaksızın kendisine gerçekten haz veren şeylere sahip çıkmaya çağıran Magnum, hazzın farklı kültürlerdeki algılanışını dünyanın dört bir yanından 18 fotoğrafçının çektiği toplam 40 fotoğraftan oluşan bir kitapta bir araya getirdi.

Kampanyanın Magnum’un yeni marka imzasını (true to pleasure) benimsetmek için atılmış bir ilk adım olduğunu söyleyen Magnum Küresel Marka Müdürü Gregory Lecomte, projeyi şu sözlerle açıklıyor:

“Bugünün dünyasında insanlar, başkaları tarafından yargılanacakları korkusuyla, gerçekten kim olduklarına ve neyi sevdiklerine dair açıksözlü olmaktan sıklıkla çekiniyorlar. Ancak Magnum olarak biz, en iyi hazların yalnızca kendimizi özgür hissettiğimizde ve ânı doyasıya yaşadığımızda geleceğine inanıyoruz. İnsanların önyargı korkusunu üstlerinden atmaları ve hazlarına sadık kalmaları için insanlara yaratıcı dışavurum aracılığıyla ilham vermek istiyoruz.”

Londra’daki Magnum Pleasure Store’da lansmanı gerçekleştirilen kitaptaki fotoğrafların tamamına buradan ulaşmak mümkün. Magnum, ayrıca, gerçek hazlarının fotoğrafını #truetopleasure etiketiyle Instagram’dan paylaşan katılımcılar arasından -fotoğraf editörlerinden oluşan bir jüri tarafınan seçilecek- beş kişiye birer kitap hediye edecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: Magnum
  • Reklam Ajansı: Lola MullenLowe
  • Fotoğrafçılar: Alex Majoli, Alex Webb, Bruno Barbey, Chien-Chi Chang, Chris Steele-Perkins, Christopher Anderson, Constantine Manos, Cristina Garcia Rodero, David Alan Harvey, Eli Reed, Ian Berry, Jonas Bendiksen, Martin Parr, Matt Stuart, Nikos Economopoulos, Olivia Arthur, Steve McCurry, Thomas Hoepker
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.