MediaCat

Filli Boya satılıyor

Betek Boya ortakları satış süreci için yetkilendirme yaptı.

Filli Boya satılıyor

Boya sektörünün başlıca şirketlerinden olan ve bünyesinde Filli Boya markasının da yer aldığı Betek Boya’nın hissedarları, şirketin yüzde 100’üne kadar satış opsiyonlarının değerlendirilmesi için Ünlü&Co’yu yetkilendirdi.

Reuters’e konuşan bir kaynak, “Betek Boya ortakları satış süreci için yetkilendirme yaptı. Şirketin yüzde 100’üne kadar satış opsiyonları değerlendirilebilir. Şirketle ilgilenenler arasında Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu’dan şirketler yer alıyor” dedi.

Ünlü&Co ise konuya ilişkin bir yorumda bulunmadı. Betek Boya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Reuters’e yaptığı açıklamada “Betek, gelecek 10 yıl planlarında Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik ve büyük adımlar ile gelişme potansiyeline ve planlarına sahiptir. Söz konusu büyüme sürecinde pazar fırsatlarının geliştirilmesine imkân verecek işbirliklerini değerlendirmeye açığız” dedi.

Betek Boya hissedarları arasında yaklaşık yüzde 25 payla Alman DAW şirketi yer alırken, çoğunluk hissedar konumundaysa Betek Boya’nın sahibi Akpınar Ailesi yer alıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.