Burcu Kayımtu’ya yeni görev

Deneyimli reklamcı TBWA Grup Istanbul CEO'luğuna terfi etti.

23.11.2018 - 13:53 | MediaCat

Burcu Kayımtu'ya yeni görev

TBWA\ISTANBUL Genel Müdürü Burcu Kayımtu, Grup CEO’luğuna yükseldi. Yeni görevinde TBWA\ISTANBUL CCO’su İlkay Gürpınar ve TBWA\ISTANBUL CSO’su Toygun Yılmazer’le yakından çalışmaya devam edecek olan Kayımtu, TBWA\Worldwide International Başkanı Cem Topçuoğlu’na doğrudan bağlı olacak.

Grup CEO’luğuna terfi eden Kayımtu, geçtiğimiz hafta New York’ta Stevie Awards for Women in Business’ta EMEA Yılın Kadın Yöneticisi (Female Executive of the Year / EMEA) seçilmiş ve yetenek gelişimi, cinsiyet eşitliği ve sosyal değişim konularındaki inovatif geliştirme yöntemleri konularındaki başarıları ödüllendirilmişti. Kayımtu ayrıca reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarındaki etkisiyle Female Executive of the Year in Business Services (Sektörde Yılın Kadın Yöneticisi) Gümüş Ödülü ile Woman of the Year (Yılın Kadını) Gümüş’ü ve Most Innovative Woman of the Year (Yılın En Yenilikçi Kadını) Bronz’unun da sahibi olmuştu.

TBWA Grup Istanbul CEO’su olmaktan ve bir hafta önce aldığı ödülle birlikte kutlamaktan duyduğu gururu dile getirdiği değerlendirmesinde Kayımtu, “TBWA’de inovasyonu, yaratıcılığı ve ölçülebilir başarıyı müşterilerimiz ve kendimiz için en büyük öncelik olarak görüyoruz. Bu temel değerlerle hareket edebileceğim, hem Türkiye reklam sektöründe hem de uluslararası platformlarda yeni çalışma sistemlerine ve yetenek yönetimine şekil vereceğimiz bir dönem olmasını diliyorum. Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte içinde yaşadığımız kültürde pozitif değişiklikler yapmak ve bunu yaparken sosyal fayda sağlamaya odaklanmak en büyük amacım” dedi.

Kayımtu’nun TBWA Grup Istanbul CEO’luğuna terfisini değerlendirdiği sözlerinde TBWA\Worldwide International Başkanı Cem Topçuoğlu, “Burcu, kariyeri boyunca özverili çalışmasıyla dikkat çekti. TBWA\ISTANBUL müşterileriyle daima sağlam ve sürdürülebilir ilişkiler kurup, ekibiyle birlikte markaların büyüme hedeflerini hep bir üst seviyeye taşıdı. Türk reklam sektörünü ileri taşımak için azimle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. O, gerçek bir takım oyuncusu. Son beş yılda İlkay  Gürpınar ve Toygun Yılmazer’le birlikte TBWA\ISTANBUL ‘u Türkiye reklam pazarının zirvesinde tutmayı başardı. Hâkimiyet alanını genişleten Burcu, öngörüsü ve gayreti sayesinde ajansın dijital kapasitesini, etkinlik alanlarını geliştirdi. Gruba kazandırdığı yeni üst seviye yetenekle de 2017-2018 yıllarında büyük bir değişimi gerçekleştirdi. Daha nice başarılı işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Burcu’nun gelişmesini izlemekten ve TBWA network’ündeki en güçlü ajanslarımızdan birine liderlik edecek olmasından dolayı heyecan duyuyorum’’ dedi.

Burcu Kayımtu, 2002 yılında müşteri ilişkileri departmanında işe başladığı TBWA/ISTANBUL’da 2012 yılında genel müdürlüğe yükseldi. Halihazırda Reklamcılık Derneği Yönetim Kurulunda da yer alan Kayımtu, 2015 yılı Woman To Watch/Fark Yaratan Kadınlar ödül töreninde Türkiye’de fark yaratan 13 profesyonel kadından biri olarak gösterildi.

Sektörde cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalarda da yer alan Kayımtu, TBWA’in “Take the Lead” programının bir parçası olarak,  liderlik pozisyonlarında kadınların sayısının 2020 yılında uluslararası kapsamda yüzde 20 oranında yükselmesini amaçlayan birçok girişimde bulundu.

TBWA\For Good, Türkiye’de lansmanını Kayımtu’nun liderliği altında 2015 yılında yaptı ve 2018 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Sosyal Fayda Zirvesi’ni hayata geçirdi. UNDP sivil toplum örgütlerini, Support-to-Life ve UNICEF ile ortak projeleri geliştirmeye devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.