LG’den Ebola ile mücadeleye ‘akıllı’ destek

Marka, Birleşmiş Milletler'in yürüttüğü mücadeleye 2 bin akıllı telefon ile destek verdi.

27.10.2014 - 14:39 | MediaCat

LG'den Ebola ile mücadeleye 'akıllı' destek

LG Electronics, Batı Afrika’da ortaya çıkarak öldürücü bir şekilde yayılan Ebola virüsü ile mücadele için Birleşmiş Milletler‘in (BM) başlattığı çabalara destek oluyor. BM’nin çağrısına cevap veren LG, çalışmalara katılan sağlık personeli başta olmak üzere sahadaki tüm uzmanların kullanması için 2 bin akıllı telefon bağışladı. Sağlık verilerinin toplanması ve paylaşılması konularında gerekli teknolojik altyapıya destek olmak için hibe edilen akıllı telefonlar çalışmalardaki iletişim ihtiyacının sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olacak. LG tarafından hibe edilen akıllı telefonlar BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) tarafından sahada çalışan uzmanlara dağıtılacak.

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bölümü Başkanı Choong-hak Lee konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Tehlikeli bir şekilde yayınlan Ebola virüsüne karşı mücadeleyi en ön cephede sürdüren BM ve STK’lara verdiğimiz bu desteğin, virüsün etkilediği alanlardaki tedavi ve gıda güvenliği gibi sıhhi çalışmaların etkinliğini artıracağını ümit ediyoruz. Bu girişimimiz LG Electronics’in ürettiği teknolojiyi küresel sorunları çözmek için kullanma çabasını açık şekilde ortaya koyuyor’ şeklinde konuştu.

OCHA’nın açıklamalarına göre Ebola salgınının neden olduğu hasarı onarabilmek için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Mart ayında Batı Afrika’da ortaya çıktığından beri 10 binden fazla insanın etkilendiği virüs nedeniyle bugüne kadar yaklaşık 5 bin insan hayatını kaybetti. LG ve diğer uluslararası iş ortakları yaptıkları yardımlarla BM’nin hastalığı kontrol altına alma çabalarına destek vermeye devam ediyor.

Fotoğraf: Wikipedia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.