Leo Burnett Orta ve Doğu Avrupa Bölgesine yeni Başkan

1 Haziran'dan itibaren Türkiye'nin de içinde yer aldığı Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi'nin Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak...

10.06.2009 - 12:44 | MediaCat

Leo Burnett, Leo Burnett Milano’nun Genel Müdürü ve Yeni İş Yöneticisi olarak görev yapan Nicola Novellone’nin, 1 Haziran’dan itibaren Türkiye’nin de içinde yer aldığı Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacağını açıkladı.

Nicola Novellone, 16 yıldır Leo Burnett’te çalışıyor.

Novellone, Varşova’da çalışacak ve ajansın Küresel Liderlik Konseyi’nin üyesi olacak. Novellone görevini şu anda Asya-Pasifik Bölgesi’nden (Çin hariç) sorumlu olan Jarek Ziebinski’den devralacak.Nicola Novellone

Leo Burnett Dünya Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Tom Bernardin konu ile ilgili olarak, “Nicola’nın özgeçmişini gördükten sonra fazla söze gerek yok. Milano’da bulunduğu sekiz yıllık görevi süresince, Leo Burnett İtalya’yı ülkedeki en hızlı gelişen ve en yaratıcı ajans haline getirdi. Aynı zamanda, Dubai ve Rusya gibi başka pazarlarda da önemli işler almamızda önemli rol oynadı. Aynı mucizeleri Orta ve Doğu Avrupa görevinde de yaratacağına inancım tam.” dedi.

Leo Burnett’te 16 yıldır çalışan Novellone, hem müşteri ilişkilerinde hem de ajansın çalışmalarında engin deneyime sahip. 2001’de Leo Burnett Milano’nun Genel Müdürü olmasından önce; dokuz yıl boyunca ajansın Avrupa’daki müşterisi olan Fiat markasını yönetti ve şirketi özellikle Doğu Avrupa’da önemli oranda büyüttü. Bu başarısının ardından, 1997’de Leo Burnett Brezilya’ya atandı ve oradan da Latin Amerika’da Fiat markasını yönetti. 1999’da Leo Burnett Roma Genel Müdürü olarak İtalya’ya döndü ve Milano’ya geçene kadar iki yıl burada çalıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.